fbpx
“У військах цю машину дійсно чекають” – офіцери випробувачі “Оплота”

“У військах цю машину дійсно чекають” – офіцери випробувачі “Оплота”

Бронетехніка ОПК Україна Харків Харківський бронетанковий завод

На Харківщині завершується етап випробування нового національного танку БМ “Оплот”, розробником і виробником якого є казенне підприємство “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова” та державне підприємство  “Завод ім. Малишева”. У державних випробуваннях танку “Оплот” безпосередню участь беруть досвідчені офіцери 17-ї окремої танкової бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України – командир танку майор Ярослав Шелудько, навідник капітан Олександр Великодній та механік-водій старший лейтенант Денис Марченко, яких було включено до складу спеціальної комісії. В процесі типових випробувань кожен з офіцерів даватиме характеристику нового танку “Оплот” по своїх напрямках.

В сучасному бою цей танк дійсно є гідним противником зразкам техніки, які стоять на озброєнні іноземних армій. “Оплот” по своїм тактико-технічним характеристикам по деяких показниках навіть перевищує аналогічні показники у танків, що стоять на озброєнні в арміях провідних країн світу і Європи, і він гідно може з ними  конкурувати”, – зазначив командир танку майор Ярослав Шелудько.

Механік-водій “Оплоту” – заступник командира танкової роти з озброєння старший лейтенант Денис Марченко зауважив, що новий танк “на голову” вищий ніж модернізований Т-64БМ “Булат”, який нині знаходиться на озброєнні 17-ї окремої танкової бригади.

Легкість керування цією бойовою машиною вражає. Танк за маневровими показниками нагадує “легковика”. Автоматична коробка передач, штурвал замість важелів. Керуючи цією машиною просто відпочиваєш. У військах цю машину дійсно чекають” – підкреслив старший лейтенант Денис Марченко.

За словами головного інженера державного підприємства  “Завод ім. Малишева” Костянтина Ісяка, для того, щоби поставити “Оплот” на серійне виробництво, необхідна допомога держави. “Документація в повному об’ємі нам вже передана і ми вже розпочали підготовку до нового виробництва. Але без технічного переоснащення виробляти ці танки буде неможливо. Є варіанти закупівлі необхідного обладнання в Німеччині, Австрії, Швеції та Швейцарії. І в цьому питанні завод сподівається на допомогу з боку Міністерства промислової політики”, – зазначив Костянтин Ісяк і додав, що цього року на ці цілі необхідно 33 мільйона гривень, а в наступному році ця сума збільшиться майже до 100 мільйонів гривень.

Джерело – Прес-служба МО України


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Бронетехніка ОПК Україна Харків Харківський бронетанковий завод
Підтримати