Ударна група військово-морських сил США вирушила у напрямку Корейського півострова.

Ударна група військово-морських сил США вирушила у напрямку Корейського півострова.

ВМС США ЗРК КНДР Корея Міжнародні новини Південна Корея США Японія

Через два дні після ракетних ударів, яких американці завдали у Сирії, військове командування США у Тихоокеанському регіоні наголошує на ядерній загрозі, що існує з боку КНДР.

У березні ударна військово-морська група США провела спільні маневри у Східно-Китайському морі з кораблями Морських сил самооборони Японії для відпрацювання взаємодії в одному складі.

Японський прем‘єр Сіндзо Абе вдруге за останні 4 дні поспілкувався телефоном з президентом Трампом.

“Я сказав президентові Трампові, що ми вітаємо активну участь США у справі миру і безпеки у світі і, зокрема, в країнах-союзницях. Щодо Північної Кореї, я йому сказав, що ми чекатимемо відповіді Китаю. Ми цілком згодні також стосовно важливості згуртованих дій Японії, Південної Кореї та США.”

У Білому домі сподіваються, що Китаю вдасться завдяки своєму впливу переконати Пхеньян відмовитися від розвитку своєї ядерної програми.

Ситуація на Корейському півострові загострилася торік, коли Пхеньян здійснив ядерне випробування і пізніше запустив балістичну ракету зі штучним супутником Землі.

У вересні Північна Корея здійснила ще одне ядерне випробування і загалом упродовж минулого року — понад два десятки ракетних.

Після чергового запуску ракети у березні командування американського контингенту в Республіці Корея розпочало розміщення ЗРК THAAD на території цієї країни, попри спротив Росії та Китаю.

 

Euronews

ВМС США ЗРК КНДР Корея Міжнародні новини Південна Корея США Японія