fbpx
УГСПЛ підготувала новий звіт про перебіг гібридної війни: Мар’їнка на лінії вогню

УГСПЛ підготувала новий звіт про перебіг гібридної війни: Мар’їнка на лінії вогню

Війна на Донбасі Мар'їнка Росія

Центр документування УГСПЛ продовжує історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Серія аналітичних довідок продовжується історією Мар’їнки

МАР’ЇНКА до 2014 року була відомою в Україні завдяки розміщенню на її території молокозаводу «Лактис», шиноремонтного заводу і харчосмакової фабрики. Розташоване на річці Осикова, місто безпосередньо межує із західними околицями Донецька і є центром однойменного Мар’їнського району. На 9829 осіб припадає 2 загальноосвітні школи, школа-інтернат №3 ім. А.С. Макаренка та дошкільний навчальний заклад «Золотий ключик». Поряд із населеним пунктом проходить територіальна автомагістраль «Донецьк – Запоріжжя».

Однак найвідомішою Мар’їнка стала в результаті подій 2014 – 2015 рр. Тоді, практично одночасно із захопленням терористами влади у Донецьку, Мар’їнка опинилася у полі зору незаконних збройних формувань. З погляду тактики місто – це плацдарм для захоплення Курахового, а також пряма дорога на Запоріжжя, Маріуполь та всю лінію Азова. Тому протягом останніх 4-х років місто декілька разів переходило під контроль сепаратистів і його з боями повертали Збройні сили України. Багатотисячне населення увесь цей час жило практично на лінії вогню.

У 2015 р. після підписання Мінських домовленостей Мар’їнка потрапила у «сіру зону», що негативно позначилося на долі міста та його мешканців. Наприкінці року, коли контрольний пункт в’їзду-виїзду (далі – КПВВ) було перенесено на кілька кілометрів далі від Мар’їнки, місто остаточно перейшло під контроль української влади.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Війна на Донбасі Мар'їнка Росія