fbpx
УГСПЛ та Truth Hounds представили докази злочинів сепаратистів та збройних сил РФ щодо українських полонених

УГСПЛ та Truth Hounds представили докази злочинів сепаратистів та збройних сил РФ щодо українських полонених

Війна на Донбасі Горлівка Донецьк ЗС Росії Російська агресія

15 травня 2018 року спільно з ГО Truth Hounds УГСПЛ презентувала у Києві звіт «Говорять застінки. Воєнні злочини проти полонених і факти присутності військовослужбовців РФ на Донбасі»

Публікація містить аналіз доказів злочинів проти людяності сепаратистів так званої «ДНР», а також підрозділів збройних сил Російської Федерації за період 2014-2015 років. Зібрані факти будуть передані до Міжнародного кримінального суду.

Ознайомитись із публікацією можна у бібліотеці нашого сайту

У звіті наведено беззаперечні докази тортур над цивільним населенням та солдатами ЗСУ, нелюдського поводження, що принижує гідність людини, вбивств полонених, імітації розстрілів, вербування у збройні сили бойовиків, використання неповнолітніх для «служби» в незаконних збройних формуваннях та фактів сексуального насильства. Також правозахисники зібрали імена осіб, які мають бути притягнуті до відповідальності за ці злочини.

«Факти нелюдського поводження, факти катувань, вбивств та інших випадків досить часто зустрічалися і зустрічаються на сьогоднішній день на території, яка підконтрольна так званим “ДНР” і “ЛНР”… Незалежно від статусу – військовий ти чи цивільний, тебе нічого не вберігає від того, що це все може бути застосоване до тебе», – зазначив експерт Української Гельсінської спілки з прав людини Сергій Мовчан. Він також зауважив, що на національному рівні слід говорити про складність розслідування, проте тільки на Міжнародне правосуддя Україна, за словами юриста, розраховувати не може, оскільки «даний конфлікт у МКС визнають і міждержавним, і внутрішньодержавним. Ми маємо ознаки як одного, так і іншого».

Дані про злочини незаконних збройних формувань так званої «ДНР» та про участь підрозділів збройних сил РФ у конфлікті на Донбасі ґрунтуються на свідченнях 138 потерпілих, які перебували у полоні на території Донецька, Сніжного, Горлівки та Чистякового (Тореза).

«Ми впевнені, що вкрай важливо ретельно і ґрунтовно розслідувати всі ті події й притягнути відповідальних за міжнародні злочини осіб до суду в рамках незалежного та неупередженого засідання, гарантуючи повну повагу до основних прав і справедливий судовий розгляд», – говорить дослідник, документатор воєнних злочинів ГО Truth Hounds Роман Авраменко.

Дослідження проведене в рамках співпраці з Платформою громадської солідарності та Коаліцією за Міжнародний кримінальний суд за підтримки National Endowment for Democracy.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Війна на Донбасі Горлівка Донецьк ЗС Росії Російська агресія