fbpx
Україна відновлює колишні військові аеродроми

Україна відновлює колишні військові аеродроми

Будівництво Інженерні війська ПС ЗСУ Україна

Повітряні сили України розпочали відновлення трьох колишній аеродромів: Мартиновка (Вознесенськ), Буялик та Червоноглинське (Арциз). Чи будуть на них розгорнені нові авіаційні частини, чи це будуть лише авіаційні комендатури допоки лишається невідомо.  На злітних смугах заливається сучасне монолітне бетонне покриття виробництва компанії «Dyckerhoff».

В Мартиновці (м. Вознесенськ, Миколаївської області) до 2001 року базувався 642 винищувальний авіаполк на МіГ-29. Технічна інфраструктура аеродрому занедбана, однак, у 2011 році було помічено літак С-130 який брав участь у спільних навчаннях, що може свідчити про те, що злітно-посадкова смуга здатна приймати літальні апарати. Зараз тривають активні відновлювальні роботи всієї інфраструктури.

Аеродром Буялик (Одеська обл.) покинутий українськими військовими у 2003 році – до цього тут базувалися розвідувальні Су-24МР з 511-го розвідувального авіаполку. Зараз триває необхідна документальна підготовка процесу відновлення аеродрому.

 

Аеродром Червоноглинське (Арциз, Одеська обл.) як авіакомендатура існував до 2003 року, а до 1998 року тут базувалася 206 авіабаза (737 винищувальний авіаполк). Частину інфраструктури збережено, зараз тут базується місцевий аероклуб і літають легкі літаки.

 

Варто нагадати, що 16 червня запрацювала військова комендатура на аеродромі Канатове у Кіровоградській області, який з 2004 року теж був розформований.

Також, Міноборони розглядали варіанти відновлення аеродромів у Болграді та Лиманському (Одеська обл.), однак від цієї ідеї відмовилися через занадто близьку відстань до кордону.

mil.in.ua

Матеріали по темі:

“Північний сокіл – 2014”: українські військові льотчики вже перевезли понад 189 тисяч літрів пального

На Хмельниччині впав український бомбардувальник

Повітряним силам передадуть черговий модернізований Су-25М1

Повітряні сили отримають два Су-27

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Будівництво Інженерні війська ПС ЗСУ Україна