fbpx
Україна планує купувати БМП за кордоном

Україна планує купувати БМП за кордоном

Excalibur Army БМП-1 Закупівля озброєння ЗСУ Міністр оборони

Повертаючись до інформації оприлюдненої вчора Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець на своїй сторінці у Facebook – Міністерство оборони України буде купувати БМП-1 зі зберігання в одній з іноземних країн.

Про країну походження цих бойових машин не повідомляється. Відомо, що ці машини активно продавались у 2015-2017 роках з Болгарії та Чехії.

БМП-1 з Чехії продавались після капітального ремонту, до цього їх власник – приватна компанія Excalibur Army через тіньові схеми(у 2015 року МВС Чехії проводило обшуки у компанії та Міністерства оборони Чехії з приводу законності продажу по заниженій ціні) викупила їх у Швеції, яка в свою чергу придбала у Бундесверу, що дістались із колишніх запасів армії Німецької Демократичної Республіки.

Пізніше шведські ЗМІ оприлюднили інформацію, що продаж компанією Excalibur Army БМП-1, придбані у міністерства оборони Швеції, та їх перепродаж в Ірак порушує шведське законодавство одразу по двом статтям – уряд країни забороняє експорт продукції військового призначення до Іраку, а шведська структур із закупівель озброєнь FMV не має продавати озброєння приватним компаніям та особам.

Про подальшу долю цього контракту нічого не відомо. В той же час відомо, що більшість цих БМП-1 не експлуатувалось ні в НДР, ні в армії Швеції та мають пробіг близько 120 км з моменту їх виготовлення. Тобто відповідають повідомленню Сергія Згурця про “нульовий стан”  БМП які планує закуповувати Україна.

Excalibur Army БМП-1 Закупівля озброєння ЗСУ Міністр оборони