fbpx
Україна та Туреччина спільно патрулюватимуть Чорне море

Україна та Туреччина спільно патрулюватимуть Чорне море

Берегова охорона Туреччини Морська охорона Туреччина Флот Чорноморський регіон

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та командувач берегової охорони Турецької Республіки Ахмет Кендір домовились про спільне патрулювання Чорного моря Морською охороною Державної прикордонної служби України та Берегової охорони Туреччини.

Про це повідомив Міністр внутрішніх справ у своєму Twitter під час відвідин Туреччини

Наразі ведуться напрацювання щодо формату спільних дій Берегової охорони Туреччини і українських прикордонників.

“З командувачем Берегової охорони Туреччини Ахметом Кендіром проводимо серйозні консультації та роботу щодо спільних дій з нашими прикордонниками – механізми моніторингу та оперативного реагування, спільні групи, обмін інформацією. Це значно посилить нашу присутність у Чорному морі”, ‑ сказав Аваков.

Він уточнив, що наразі відпрацьовується формат спільних дій Берегової охорони Туреччини й українських прикордонників.

Берегова охорона Туреччини (Sahil Güvenlik) є правоохоронним відомством, створеним у сучасному вигляді 9 липня 1982 року та входить до складу Міністерства внутрішніх справ Туреччини. При виникненні надзвичайних ситуацій та під час воєнних дій діє під командуванням Військово-морських сил Туреччини.

Берегова охорона забезпечує безпеку узбережжя, територіальних та внутрішніх вод, вод Мармурового моря, проток Босфор і Дарданелли, охорони портів та гаваней; попереджає та запобігає всім видам контрабандної діяльності на морі;проводить пошукові і рятувальні операції.

Берегова охорона охоплює 4 регіональних командування. Підрозділи розміщені у 66 морських портах Туреччини. Штатна чисельність Берегової охорони – 5000 осіб.

Корабельний склад:

• Корвети – 4 одиниці

• Кораблі загального призначення – 97 одиниць

• Малі катера – 73 одиниці

Авіаційний склад:

• Гелікоптер – 14 одиниць

• Літак – 4 одиниці

Берегова охорона Туреччини Морська охорона Туреччина Флот Чорноморський регіон