fbpx
В НАТО спостерігають за збільшенням активності росіян в Арктиці

В НАТО спостерігають за збільшенням активності росіян в Арктиці

Арктика Атлантика Єнс Столтенберг НАТО Росія Світ

За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, Росія активно відкриває законсервовані військові бази часів СРСР в Арктиці, розміщує там нові озброєння і радари, а також вводить в експлуатацію новий флот криголамів, про це він розказав виданню Die Welt.

Фактично ця активність найбільша з часів завершення “Холодної війни”. Офіційна позиція НАТО залишається більш стриманою:

“Альянс покладається на те, що будь-які розбіжності і територіальні спори між Росією і суміжними державами будуть вирішені за допомогою діалогу і дипломатії”, – зазначив Генеральний секретар НАТО.

Як відповідь в Альянсі буде створено командування в Атлантиці, що буде сконцентровано на стратегічному GIUK-проході  між Гренландією, Ісландією і Великою Британією, що є ключовим для входу російського флоту в Атлантику з Арктики.

В країнах НАТО вимагають більш рішучих дій. Так сенатор США від Аляски Ден Салліван у травні закликав Вашингтон посилити військову присутність США у регіоні через нарощування збройних сил Москвою. За його словами, у квітні сталося п’ять “провокаційних” інцидентів з російськими бомбардувальниками.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Арктика Атлантика Єнс Столтенберг НАТО Росія Світ