fbpx
В Одесі 8 травня буде реконструкція Григорівського десанту

В Одесі 8 травня буде реконструкція Григорівського десанту

Друга Світова Війна Історія Одеса Україна

Напередодні Дня Перемоги на базі 28-ї окремої гвардійської механізованої бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується неподалік Одеси, відбудеться реконструкція епізоду знаменитого Григорівського десанту, який став першим у роки Великої Вітчизняної війни на Чорному морі.

За кілька годин до дійства на меморіалі Григорівського десанту, що поблизу міста Юного на Одещині, відбудеться церемонія перепоховання останків радянських воїнів, які загинули у роки війни.

Згодом усі запрошені, ветерани, представники органів місцевого самоврядування та громадськості переглянуть реконструкцію бою та ознайомляться зі зразками стрілецької зброї та озброєння часів Великої Вітчизняної війни.

Також на честь героїв-фронтовиків на полігоні 28-ї окремої механізованої бригади відбудеться святковий концерт за участю кращих колективів художньої самодіяльності Одещини.

Довідка. Події 1941 року назавжди увійшли в історію оборони міста-героя Одеси. У серпні 1941 року німецько-румунські війська захопили село Сичавку, вийшли до моря і почали наступати зі сходу на Одесу. З території села Чабанка ворожі війська вели обстріл міста та порту. Захисникам Одеси загрожувала повна блокада. Було вирішено в ніч на 22 вересня біля села Григорівки провести висадку десанту в тил ворога. Це був перший морський десант на Чорному морі. В пам’ять про подвиг учасників десанту на братській могилі моряків встановлено монумент архітекторів І. Персикова та Т. Старчика, а один з проспектів міста Южного Одеської області носить назву легендарного Григорівського десанту.

Прес-служба Міністерства оборони 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Друга Світова Війна Історія Одеса Україна