fbpx
В ЄС обговорять нові санкції на Росію через “паспортизацію” окупованого Донбасу

В ЄС обговорять нові санкції на Росію через “паспортизацію” окупованого Донбасу

Донбас Окупант ООС Російська агресія Росія

Посилення міжнародних санкцій проти Росії за її дії щодо спрощення видачі громадянства для мешканців ОРДЛО можливе, хоча досягти єдності в цьому питанні буде непросто.

Про це повідомляє Укрінформ

Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс на спільному брифінгу з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним у Києві у відповідь на запитання журналістів.

“Рішення РФ про видачу паспортів є зухвалим порушенням міжнародного законодавства… Як я вже казав, воно повинне мати певні наслідки. Ми (в ЄС – ред.) між собою погодились: якщо щось піде не так або погіршить ситуацію, ми маємо це обговорювати. Чи можливо це (посилення санкцій – ред.)? Так, можливо. Чи це легко? Ні, нелегко. Ви знаєте, іноді ми маємо докласти зусиль, щоб продовжити вже існуючі санкції. Але я можу запевнити, що це (указ про спрощену видачу паспортів – ред.) – причина, через яку ми маємо обговорювати цю ситуацію”, – сказав Лінкявічюс.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у свою чергу зауважив, що рішення про спрощену видачу паспортів мешканцям окупованого Донбасу було очікуваним, оскільки Росія вже тривалий час готувала відповідну інфраструктуру.

Він спрогнозував, що РФ буде системно намагатися втручатися у внутрішні справи України, причому це стосується не тільки окупованих територій.

“Безумовно, в майбутньому вони будуть намагатися використовувати цю інфраструктуру для видачі паспортів не тільки на окупованих територіях… Тому зараз ми працюємо над тим, щоб побудувати міжнародну відповідь. Лінас (Лінкявічюс) буде говорити про це під час наступного засідання міністрів закордонних справ ЄС. Ми з ним єдині в тому, що необхідний не тільки політичний тиск на Росію, а й додаткові санкції”, – сказав Клімкін.

У цьому контексті він нагадав, що у відповідь на напад на українських моряків і українські судна у Керченській протоці ЄС запровадив персональні санкції стосовно причетних до цього російських посадовців.

“Тут (після указу про спрощену видачу паспортів -ред.) , я вважаю, ми маємо думати про секторальні і економічні санкції. Ми почали це обговорювати”, – поінформував міністр.

Донбас Окупант ООС Російська агресія Росія