fbpx
В зоні проведення АТО помічений ЗРК “Тор”, які раніше знаходились на консервації

В зоні проведення АТО помічений ЗРК “Тор”, які раніше знаходились на консервації

ЗРК ЗРК «Тор» (9К330) ОБСЄ ОПК Російська агресія

З початком бойових дій на Донбасі за для протистояння з агресією РФ проти України наша країна зняла зі зберігання багато військової техніки для комплектації новостворених військових підрозділів, так ЗСУ серед іншого отримали надпотужні самохідні артилерійські системи 2С7 “Піон” калібром 203 мм, що здатні знищувати цілі на відстані у майже 50 км.

Під час проведення виставки військової техніки “Міць нескорених” у Києві на Майдані Незалежності було продемонстровано ЗРК “Тор”, який у 90-х стояв на озброєнні Збройних Сил України і з низки причин були виведені з їх складу та поставлені на зберігання.

Про те на виставці техніки військові розкрили деякі деталі про ці машини, зокрема що цей зразок не відновлений з метою показати на виставці, а деякі комплекси вже стоять на бойовому чергуванні.

Цю інформацію підтвердило і ОБСЄ, яке у оприлюдненому учора звіті зі свого БПЛА помітило ці комплекси в зоні проведення військової операції на Донбасі:

 24 серпня БПЛА СММ середнього радіуса дії зафіксував 5 зенітних ракетних комплексів (два 9К330 «Тор» і три 9К33 «Оса») біля с. Касянівка (81 км на південь від Донецька) і 1 зенітний ракетний комплекс (9К35 «Стріла-10») поблизу Кременівки. (Це перший випадок, коли Місія  повідомляє про наявність зенітних ракетних комплексів «Тор»).

Щодо загальної чисельності комплексів у Збройних Силах відкритої інформації поки немає, але наразі відомо, що вже були проведені випробувальні стрільби з них, під час яких були підтверджені їх тактико-технічні характеристики.

Поки лишається невідомим також ступінь модернізації комплексу та його ракет. Як відомо, в Україні підприємствами ОПК вже освоєно обслуговування ракет до комплексу С-300, стрільби з яких проводились нещодавно у Болгарії.

ЗРК «Тор» (індекс ГРАУ — 9К330) — зенітний ракетний комплекс, призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки. Забезпечує захист від цілей, що рухаються зі швидкостями до 700 м/с, на відстані від 0,5 до 12 км і на висотах від 10 м до 6 км. Переведення із похідного в бойове положення триває до 3 хвилин. Час реакції комплексу — 8-12 секунд


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ЗРК ЗРК «Тор» (9К330) ОБСЄ ОПК Російська агресія