fbpx
Сьогодні відбулася презентація законопроекту «Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту»

Сьогодні відбулася презентація законопроекту «Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту»

Війна на Донбасі Законодавство Російська агресія

18 квітня 2018 року в Комітеті ВРУ з прав людини відбулися слухання «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав». Окрім досить критичного розгляду парламентаріями дій органів виконавчої влади та високої зацікавленості до події з боку міжнародних організацій, ці слухання мають особливе значення для громадянського суспільства та державного сектору України.

Саме 18 квітня 2018 експертному середовищу України був презентований принципово новий підхід до вирішення проблем збройного конфлікту, окреслений як Засади Правосуддя Перехідного Періоду або ж законопроект «Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту».

 

Як підкреслили у своїх виступах В. Лутковська (Інститут з прав людини) та О. Павліченко (УГСПЛ), Україна потребує узгодженого національного бачення того, що буде відбуватися після встановлення миру: як саме буде відбуватися відшкодування збитків жертвам збройного конфлікту, притягнення винних до відповідальності, а також – як саме держава зможе гарантувати неповторення збройного конфлікту?

Саме на ці питання у світовій практиці зазвичай відповідають національні моделі перехідного правосуддя – через запровадження «людського виміру» в державну політику, реалізацію заходів із відшкодування збитків жертвам збройного конфлікту; притягнення винних до відповідальності; реалізацію права знати усю правду про перебіг подій; інституційні реформи як гарантії неповторення збройного конфлікту.

Презентований законопроект був протягом листопада 2017 – лютого 2018 рр. розроблений при Офісі Уповноваженого Верховної Ради робочою групою у складі активістів громадських організацій, народних депутатів, а також представників органів влади. Для експертів УГСПЛ (О.Мартиненко, Д.Свиридова, О.Семьоркіна, М.Тарахкало), які були ядром цієї командної роботи, ця подія стала одним з багатьох успішних результатів роботи УГСПЛ з просування засад перехідного періоду протягом останніх 3 років.

Законопроект, готовий до громадського обговорення, буде зареєстрований найближчим часом.

З текстом законопроекту можна ознайомитися за посиланням


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Війна на Донбасі Законодавство Російська агресія