fbpx
Відновлення «Helge Ingstad» коштуватиме понад млрд доларів

Відновлення «Helge Ingstad» коштуватиме понад млрд доларів

Navantia Королівський ВМФ Норвегії Норвегія Флот Фрегати

Оцінка міністерства оборони Норвегії показала, що відновлення фрегату KNM «Helge Ingstad» після його затоплення у фйорді Хʼєлтефйорден в листопаді минулого року коштувало б майже втричі більше, ніж придбання нового корабля.

Про це повідомляє Naval Today

Генеральний інспектор військово-морського флоту, адмірал Хокон Брун-Хансен, повідомив, що ремонт фрегата, який протягом чотирьох місяців майже повністю перебував під водою, може вимагати витрат у розмірі до 1,6 мільярда доларів США і тривати до п’яти років.

У 2000 році придбання фрегата обійшлось приблизно у 500 мільйонів доларів США в рамках угоди щодо купівлі п’яти кораблів з іспанською Navantia.

Виходячи з цього, адмірал Брюн-Хансен сказав, що вибір між ремонтом і покупкою нового корабля загалом виявився легким. Нове судно з подібними можливостями коштуватиме від 1,2 до 1,5 мільярда доларів США з тривалістю будівництва трохи більше п’яти років, додав адмірал.

KNM «Helge Ingstad» був піднятий з дна фйорду Х’єлтефйорден і доставлений до військово-морської бази Хоконсверн у березні цього року. Отвори в корпусі судна згодом були залатані, і корабель зміг повернутися до плавання у квітні.

Під час попередніх робіт на кораблі військово-морський флот і міністерство оборони визначили обладнання на суму від 11 до 45 мільйонів доларів, яке можна відновити та використати як запасні частини на чотирьох інших кораблях цього класу.

Очікується, що остаточне рішення про долю фрегата буде зроблено до літа.

8 листопада о 4:26 за місцевим часом (центральноєвропейським) KNM «Helge Ingstad» ​​зіткнувся з танкером у фйорді Хʼєлтефйорден поблизу Бергена. Після зіткнення фрегат навмисне зіштовхнули з берегом для запобігання затопленню в глибоких водах, а екіпаж зі 137 осіб евакуювався. Згодом фрегат зіслизнув зі скель і затонув майже повністю, на поверхні стирчала тільки надбува.

Попередній звіт Норвезької комісії з розслідування аварій (AIBN) звинувачував у зіткненні спостерігачів обох кораблів. У звіті також стверджувалося, що іспанський будівельник фрегатів Навантіа був відповідальний за остаточне потоплення корабля.

Матеріал підготував Степан Івасин


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Navantia Королівський ВМФ Норвегії Норвегія Флот Фрегати