Віктор Муженко про деталі угрупування ЗСУ у Херсонській області в 2014 році

Віктор Муженко про деталі угрупування ЗСУ у Херсонській області в 2014 році

Віктор Муженко Збройні Сили Крим

Під час інтерв’ю для радіо “Блогер ФМ” Начальник Генерального штабу Віктор Муженко (в той час заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.) розповів, що під час окупації Криму для захисту Херсонської області вдалося зібрати до 8 тисяч українських військових.

Спочатку формування цього угрупування здійснювалось на полігоні Широкий Лан, вже згодом воно було розміщене на півдні Херсонської області поблизу адміністративної межі з окупованим Кримом.

Серед проблем які розповів Віктор Муженко, що в той час був заступником начальника Генерального штабу основною проблемою було відсутність боєздатних підрозділів у Збройних силах за відсутністю частин Високомобільних десантних військ, тому угрупування формувалось з різних підрозділів Збройних сил. Як приклад Муженко навів розрахунок однієї станції РЕБ, що тоді довелося комплектувати ледь не з усіх Збройних Сил.

“З артилерії ми могли вивезти, крім штатних підрозділів, десантних, аеромобільних бригад тоді, ми могли вивезти тільки одну батарею з 55 бригади артилерійської і одну батарею «смерч» із двох реактивних полків. В подальшому ми вже змогли (привезти) тільки дві пускових установки ракет «точка». Це те, що змогли нашкребти на самому небезпечному для нас тоді Південному напрямку”, – розповів Муженко.

Попри складнощі із комплектуванням наявне тоді угрупування виконувало захист від проникнення російських військ з окупованого Криму на територію Херсонської області. Як не одноразово вже було сказано, саме тоді відбувся перше вогневе зіткнення з окупаційним контингентом:

“Перший бій, перший контакт, з групою російського спецназу відбувся на Херсонщині, коли група планувала, чи не планувала, а здійснювала вихід в район вогневої позиції батарею «смерч» і наша група спеціального призначення, яка прикривала цю батарею, вступила в вогневий контакт. Це було 18 березня 2014 року,” – розказав Начальник Генерального штабу

Як відомо, росіяни здійснили окупацію Криму в лютому-березні 2014 року.

Віктор Муженко Збройні Сили Крим