fbpx
Вітчизняна станція РЕБ Р-330КВ1М завершила випробування

Вітчизняна станція РЕБ Р-330КВ1М завершила випробування

ДП "ЦКБ "Протон" ОПК Р-330УМ "Мандат" РЕБ Станція РЕБ Р-330КВ1М Укроборонпром

Станція радіоелектронної боротьби Р-330КВ1М виробництва харківського підприємства ДП “ЦКБ “Протон” успішно завершила випробування на одному з військових полігонів.

Про це повідомляє прес-служба Укроборонпром

За результатами випробувань станція РЕБ Р-330КВ1М підтвердила всі задані характеристики, виконавши завдання подавлення системи радіозв‘язку “умовного противника”.

Р-330КВ1М – автоматизована станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку, яка здатна деорганізувати радіозв‘язок противника на відстані у декілька десятків кілометрів. Р-330КВ1М дозволяє блокувати роботу всіх сучасних короткохвильових радіостанцій, зокрема і тих, що створені спеціально для роботи в умовах активних радіоперешкод.

Ця станція є частиною комплексу Р-330УМ “Мандат”, до складу якого також входять станції радіоперешкод ультракороткохвильового радіозв’язку, радіорозвідки та управління. Виробництво цих станцій освоєно на виробничих потужностях “НВК “Іскра”, що також входить до складу Концерну. Водночас станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку Р-330КВ1М може працювати як у складі комплексу “Мандат”, так і окремо.

Розробка Р-330УМ “Мандат” велась донецьким підприємством “Топаз”, виробнича база якого була знищена російськими найманцями. Але наукову базу підприємства вдалось перенести до запорізького НВК “Іскра” і фахівці “Топазу” продовжили свою роботу.

 

Роботу над короткохвильовою складовою “Мандату” було передано до харківського “ЦКБ “Протон”. І фахівцям харківського підприємства знадобилось лише біля півроку для створення першого зразка Р-330КВ1М та проведення всіх необхідних випробувань. Ці рекордні терміни стали можливі завдяки тісному співробітництву фахівців “ЦКБ “Протон” зі спеціалістами військ радіоелектронної боротьби ЗСУ.

З розробкою станції Р-330КВ1М  українська армія отримала інструмент, який дозволяє повністю “відрізати” зв’язок передовим підрозділам противника. Тобто ворог вже не зможе викликати підмогу, навести артилерію, скоординувати свої дії з іншими підрозділами, тощо. В сучасних умовах бойових дій це дає рішучу перевагу як під час оборони, так і при наступі.

ДП "ЦКБ "Протон" ОПК Р-330УМ "Мандат" РЕБ Станція РЕБ Р-330КВ1М Укроборонпром