fbpx
ВМФ РФ не проти допомогти Україні з її єдиним підводним човном

ВМФ РФ не проти допомогти Україні з її єдиним підводним човном

ВМС України Крим Росія Севастополь Україна Чорне море Чорноморський флот

Військово-Морський Флот Російської Федерації готовий розглянути можливість забезпечення безпеки ходових випробувань підводного човна «Запоріжжя» ВМС України, якщо прохання про це надійде від оборонного відомства України, повідомляє РІА Новини з посиланням на заяву джерела в головному штабі ВМФ. Поки такого прохання не надходило, додало джерело. Служба інформації та громадських зв’язків Чорноморського флоту також не має в своєму розпорядженні відомостей про звернення України з проханням допомогти у проведенні ходових випробувань підводного човна.

Вихід «Запоріжжя» в море має відбутися в червні, однак своїми силами український флот не може провести рятувальну операцію, якщо на човні при підйомі виникне аварійна ситуація. Втім, командувач Чорноморського флоту РФ Олександр Клецков заявив, що при необхідності допомогу на випробуваннях човна нададуть аварійно-рятувальні судна ЧФ, зазначили в прес-службі міністерства оборони України.

Підводний човен «Запоріжжя» спущено на воду 29 травня 1970 року в Ленінграді. До 1990 року підводний човен входив до складу Північного флоту, з 1990 року – до складу Чорноморського, поки в 1997 році не була передана ВМС України. З тих пір човен знаходилася на ремонті в доку заводу «Металіст» у Балаклаві. У лютому 2003 року вона вирушила на судноремонтний завод № 13 Чорноморського флоту РФ в Севастопольську бухту.

У складі ВМС України підводний човен «Запоріжжя» не здійснив жодного виходу в море.

NAVY.RU


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


ВМС України Крим Росія Севастополь Україна Чорне море Чорноморський флот