fbpx
ВМС Польщі розглядають варіант купівлі австралійських фрегатів

ВМС Польщі розглядають варіант купівлі австралійських фрегатів

ВМС Польщі НАТО Польща Світ Сусіди Флот Фрегати Фрегати Oliver Hazard Perry

ВМС Польщі розглядають варіант купівлі 2-х фрегатів проекту Adelaida – австралійської версії американських фрегатів Oliver Hazard Perry. Про це сказав Michal Jach, голова Національного комітету оборони польського парламенту.

“Придбання старих фрегатів Adelaida з Австралії означатиме велике посилення для Польщі, це підвищить боєздатність нашого флоту.” – сказав Jach на безпековому форумі у Щецині, Республіка Польща.  Про це повідомляє місцеве інформаційне агентство РАР. “Ці кораблі були модернізовані і оснащені сучасним озброєнням та системами кілька років тому.”

Ймовірно, мова йде про фрегати HMAS Melbourne (FFG 05) та HMAS Newcastle (FFG 06) 1992-го та 1993-го років побудови відповідно. Кораблі проекту “Adelaida” представляють собою австралійську версію американських протичовнових фрегатів Oliver Hazard Perry які з 70-х по 90-ті роки випускалися для потреб ВМФ США та країн партнерів. Для Австралії було збудовано 6 кораблів, з яких експлуатуються на сьогодні лише 2. У 1990-х роках фрегати були суттєво модернізовані, так, на баці, перед пусковою установкою Mk-13 було встановлено контейнерна пускова установка Mk-41 на 8 контейнерів, в яких розміщалися зенітні ракети ближнього радіусу дії RIM-162 ESSM (по 4 ракети на контейнер), що суттєво посилило протиповітряну оборону кораблів на дистанціях до 50 км.

У складі ВМС Польщі вже є 2 американські фрегати проекту Oliver Hazard Perry – «Generał Kazimierz Pułaski», екс USS «Clark» (FFG-11) та «Generał Tadeusz Kościuszko» USS «Wadsworth» (FFG-9), які увійшли до складу ВМС у 2000-му та 2002-му роках відповідно та активно використовуються.

 

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ВМС Польщі НАТО Польща Світ Сусіди Флот Фрегати Фрегати Oliver Hazard Perry