fbpx
Володимира Заману випустили з під варти

Володимира Заману випустили з під варти

Замана Суд

24 травня Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу адвокатів колишнього начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-полковника Володимира Замани і скасував рішення Печерського районного суду Києва, згідно з яким Заману мали тримувати під вартою до 17 червня включно

Про таке рішення АСК у п’ятницю, 24 травня, повідомили помічники Замани на його сторінці у Facebоok

25 лютого 2019 року його було затримано про підозру в державній зраді. Замана у відповідь сказав, що складав присягу 1993 року, коли прибув служити в ЗСУ.

За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, Замана низкою своїх наказів позбавив Українську державу основної ударної сили Збройних сил – протиповітряної оборони.

Генерал-полковник сказав, що він скорочував тільки ті підрозділи, яких армія не потребувала, назвавши текст підозри “нісенітницею”.

Через директиви екс-глави Генштабу на початок анексії Криму в Україні не було обліку військовослужбовців, які підлягають призову в разі воєнних дій, підкреслив військовий прокурор.

Генпрокурор Юрій Луценко сказав, що реформа структури ЗСУ, яку провів Замана, фактично “готувала анексію Криму”. За його словами, саме Замана видав директиву, якою підпорядкував керівнику Військово-морських сил адміралу Юрієві Ільїну, підозрюваному в Україні в держзраді, усі частини тактичної групи “Крим” ЗСУ. Генпрокурор підкреслив, що такі дії паралізували опір українських військовослужбовців російській агресії.

Впродовж минулих трьох місяців екс-начальнику Генштабу Печерський райсуд тричі продовжував утримання під вартою, востаннє – до 17 червня включно.

Володимир Замана обіймав посаду керівника Генерального штабу Збройних сил України з лютого 2012 року до 19 лютого 2014 року.

З 22 лютого по червень 2014 року був уповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю Міністерства оборони.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Замана Суд