fbpx
Виготовлені перші литовські бойові “Вовки”

Виготовлені перші литовські бойові “Вовки”

ARTEC Boxer Spike Балтія Закупівля озброєння Світ

У грудні 2017 року Збройні сили Литви отримали перші два навчальні бронетранспортери на шасі GTK Boxer (в литовській армії вони отримали назву Vilkas – “Вовк”) німецького виробництва в рамках закупівлі новітніх зразків озброєння для озброєння власної армії:

Нещодавно консорціумом ARTEC було виготовлено перші дві бойові машини GTK Boxer, йдеться в повідомленні Міністерства національної оборони Литви. Вироблені вони в конфігурації зі встановленою 30-мм автоматичною гарматою ATK Orbital Bushmaster Mk 44, кулеметом калібром 7,62 мм та пусковою установкою для ПТРК Rafael Spike-LR.

Зараз вони знаходяться у Німеччині де на них будуть проходити навчання литовські військові.

Партія наступних GTK Boxer буде доставлена одразу у Литву на початку 2019 року.

Загалом за умовами контракту передбачається виготовлення для потреб Збройних Сил Литви 88 БТР Boxer у різних конфігураціях, поставки очікуються впродовж 2019-2021 роках. Вартість угоди – 385,6 млн євро.

Нещодавно стало відомо про наміри Міністерства оборони Великої Британії повернутись до програми розробки БТР Boxer MIV (Boxer mechanised infantry vehicle), з якої британці вийшли у 2003 році на користь розробки національних бойових машин.

Boxer – це німецько-голландський багатоцільовий бронетранспортер з колісною формулою 8х8 з модульною конструкцією, яка дозволяє розміщувати різноманітне озброєння включно з автоматичним гарматами та протитанковими ракетами. Також на базі бронетранспортера виготовляються медичні машини, мобільні командно-штабні машини та інше. З корисним навантаженням БТР важить 36,5 тонн та здатен розвивати швидкість до 103 км/годину. Має додаткове композитне бронювання.

 

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ARTEC Boxer Spike Балтія Закупівля озброєння Світ