fbpx
Є перші результати роботи ВМС на Азові!

Є перші результати роботи ВМС на Азові!

Азовське море ВМС України МБАК Окупант

Відповідно до чергового аналізу моніторингової групи “Майдан закордонних справ”, “Інституту Чорноморських стратегічних досліджень” та BlackSeaNews опублікованих Андрієм Крименко на початок жовтня є прямий позитивний ефект від рішень щодо перебазування до Азовського моря броньованих артилерійських катерів  P177 “Кременчук” та  P178 “Лубни”, а також двох допоміжних – «Донбас» та «Корець» 

Мова йде про:

  1. у вересні 2018 повністю припинилися затримання торгівельних суден на відстані ближче 12 миль від берегів України
  2. у вересні суттєво зменшилася кількість затримань суден з боку Берегової охорони ФСБ РФ безпосередньо посеред Азовського моря: 21 затримання у травні, 25 – у червні, 40 – у липні, 14 – в серпні та 8 – у вересні.
  3. у вересні традиційний район затримань суден в морі кораблями Берегової охорони ФСБ РФ змістився на 30 миль (50 км) на південь від традиційного розташування поблизу Бердянська — ближче до окупованого Криму

Також у цей час було значне збільшення кількості військових навчань, що проводила Україна на узбережжі Азовського моря, та акцентування нашої країни уваги міжнародної спільноти до агресивних дій Росії у регіоні.

Читайте також: Українська авіація провела навчання в Приазов’ї

В подальшому наша держава буде збільшувати присутність на Азові та вже анонсовані військові навчання морської компоненти в цьому році.

Також буде розширюватись катерно-корабельне угрупування з формуванням бази Військово-морських Сил ЗС України на Азовському морі.

Під час переходу українських суден «Донбас» та «Корець» до Маріуполя і їх супроводу малими броньованими артилерійськими катерами P177 “Кременчук” та  P178 “Лубни” була спроба провокації росіянами наших плавзасобів, але діями екіпажів українських катерів вони були відігнані та у подальшому не наближались:

Провокації з боку російського прикордонного катеру типу «Мангуст» поблизу рейду Маріуполя в районі якірної стоянки

Прикордонний катер РФ на великій швидкості намагався зблизитись з нашими кораблями, але рішучими активними діями екіпажів малих броньованих артилерійських катерів «Лубни» та «Кременчук» був відведений та недопущений до місця стоянки пошуково-рятувального судна «Донбас» та морського буксиру «Корець».

Gepostet von ВМС ЗС України am Dienstag, 25. September 2018

Азовське море ВМС України МБАК Окупант