fbpx
Ймовірний вигляд нової української БМП

Ймовірний вигляд нової української БМП

БМП ОПК Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова

В травні 2017 року, в інтерв’ю виданню Інтерфакс-Україна,  представник ДП “Харківське конструкторське бюро ім. Морозова” Андрій Богач розповів, що підприємство веде роботи по створенню перспективної бойової машини піхоти:

“Стоїть завдання, ініційоване нашим підприємством, з розробки сучасної вітчизняної БМП. Це не модернізація, не поліпшення старого. Більшість технічних рішень – нові, оригінальні. За більшістю параметрів і характеристик ця машина буде кращою, ніж БМП-1 і БМП-2”

Богач додав, що створення БМП почалось за ініціативи харківського КБ, але згодом було підтримане Міністерством оборони:

“Робота ведеться спільно, тактико-технічне завдання виписано. Їхні запити та побажання нам зрозумілі, намагаємося їх задовольнити … Дуже оптимістичний сценарій – до кінця року представити на випробування з участю військових дослідний зразок”

Пізніше, на виставці “Зброя та безпека-2017”, представники “ХКБМ” підтвердили інформацію про створення нової БМП кореспонденту mil.in.ua.

В кінці цього місяця, на сайті відкритих закупівель Smarttender  було розміщене оголошення  ДП “ХКБМ”, про закупівлю послуг з виготовлення макету БМП-У.

В додатках до оголошення були розміщені ескізи нової БМП:

Можна припустити, що ескізи макету БМП і є перспективною бойовою машиною піхоти ХКБМ. Демонстрацію дослідного зразка нової БМП варто очікувати вже у першому півріччі цього року.

Нагадаємо, що нещодавно у мережі з’явились фото ходового макету важкої бойової машини ХБТЗ, про що ми писали в неділю.

Mariner

 

БМП ОПК Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова