ЗСУ отримали нові мобільні системи управління повітряними силами
Під час передачі техніки 21 вересня 2018 року серед зразків техніки були помічені новітні мобільні автоматизовані системи управління (АСУ) силами та засобами авіації, протиповітряної оборони ЗСУ «Ореанда».
Про це повідомляє Defence-Express
Його розробка розпочалась у середині 2000-х, але до початку російської агресії не була завершена.
Події 2014-го року форсували цей процес та вже у травні 2016 року було проведено кінцевий етап державних випробувань АСУ «Ореанда». Рішення державної комісії, до складу якої увійшло понад 100 військових фахівців, було позитивне.
Перші зразки АСУ були стаціонарні й лише наприкінці 2016 року почалися випробування найбільш потрібного війську мобільного зразка комплексу засобів автоматизації (КЗА) АСУ «Ореанда-ПС». Водночас почалося опановування практичного застосування «Ореанди» в окремих навчальних закладах.
АСУ «Ореанда-ПС» це розробка вітчизняного підприємства ТОВ «НВП «Аеротехніка МЛТ». КЗА різних типів (авіація, ЗРВ, РТВ, розвідка та РЕБ) створено у двох варіантах — для стаціонарних та рухомих пунктів управління.
«Ореанда» — це автоматизована система бойового управління силами та засобами авіації, протиповітряної оборони всіх видів ЗС України, адже свої авіаційні підрозділи та засоби протиповітряної оборони є й у Сухопутних військах, і у Військово-Морських Силах. Комплекси цієї системи призначені для оснащення пунктів управління від тактичного до стратегічного рівня.
«Ореанда-ПС» дозволяє використовувати новітні цифрові технології в побудові комплексів і при цьому застосовувати їх на практиці разом із наявною базою техніки, що стоїть на озброєнні ЗСУ.
Переозброєння на АСУ «Ореанда ЗРВ» (як складову АСУ авіацією та протиповітряною обороною «Ореанда ПС» Повітряних Сил у цілому), надасть можливість автоматизувати рівень взаємодії рішень «Повітряне командування» – зрбр (зрп), що вкрай важливо для сучасного швидкоплинного бою з протидії засобам повітряного нападу. Це, зокрема, має у 2 рази збільшити кількість повітряних цілей/об’єктів, що супроводжуються автоматизовано, та у 2 рази зменшити необхідний час для автоматизованої видачі цілевказівки (з 10 до 5 секунд).
Для вирішення завдань управління процесом автоматизації на тактичному рівні для потреб ЗРВ після завершення усіх етапів робіт раніше планувалось закупити понад двадцять комплектів «Ореанда ЗРВ» для озброєння КП зрбр, зрп та груп зрдн.
Нагадаємо, що раніше стало відомо про відновлення радянського мобільного автоматизованого управління бойовими діями угрупування зенітно-ракетних військ, радіо-технічних військ та авіації «Сенеж-М»
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.