fbpx
Звіт C4ADS засвідчує подавлення роботи системи навігації GPS Росією

Звіт C4ADS засвідчує подавлення роботи системи навігації GPS Росією

РЕБ Російська агресія Росія

Росія активно використовує технології радіоелектронної боротьби (РЕБ) для подавлення роботи системи супутникової навігації GPS на окупованому Кримському півострові та у Чорному морі.

Про це йдеться у новому звіті американської неурядової організації C4ADS, повідомляє Голос Америки

У звіті йдеться, що починаючи з лютого 2016-го року росіяни застосовували свої засоби РЕБ з дезорганізації системи супутникової навігації GPS/GNSS близько 10 тисяч разів.

Поштовхом для дослідження послужила задокументована інформація про дезорієнтацію GPS, що надійшла від капітана торгового судна у Чорному морі.

“Я служив у регуляторі морської навігації США і роками чув різні повідомлення про дивні речі, що відбувались в російських водах з GPS. Однак, у нас не було надійних даних до 2017 року, коли капітан торгового судна в Чорному морі надіслав нам докази — фото екрана свого комп’ютера і радара, де його GPS вказував, що він — не в морі, а за сорок кілометрів у місцевому аеропорту”, — розповів президент Фундації захисту навігації Дейна Говард.

З його слів, коли C4ADS почали розслідувати, то виявили, що це трапилось для близько 20 інших кораблів в Чорному морі.

Загалом, дослідження виявило більше 9 тис. інцидентів, коли кораблі, які проходили в, або поблизу вод Росії, бачили своє місцерозташування в аеропорту поблизу регіону, де вони перебували. Випадки дезорієнтації GPS траплялось в Чорному морі, а також в Тихому Океані біля Владивостока та Мурманська на півночі Росії біля Санкт-Петербурга, а також в Москві, стверджують аналітики.

Введення в оману GPS/GNSS — частина російської радіоелектронної війни, говорять дослідники.

Вони стверджують, що Росія дезорієнтувала та глушила GNSS протягом військових навчань, таких як “Запад 2017”, а також навчань НАТО “Єдиний тризуб” в 2018 році.

Вважається, що Росія, насамперед, використовує дезорієнтацію GPS для захисту стратегічних об’єктів, таких як урядові резиденції.

Дослідження C4ADS показало, що дезорієнтація GNSS за період, який охопило дослідження, відбувались практично виключно в регіонах, де були секретні об’єкти, або певні засекречені приватні резиденції, які могли бути пов’язані з дуже важливими особами в уряді Росії, або де були присутні дуже важливі особи російського уряду.

У березні 2019-го року ми повідомляли про фіксацію подавлення GPS навігації у Азовському морі


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

РЕБ Російська агресія Росія