fbpx
Звинувачення у шпигунстві на адресу керівника фірми “Адрон” – російська провокація

Звинувачення у шпигунстві на адресу керівника фірми “Адрон” – російська провокація

Росія Україна ФСБ Росії Шпигунство

Повідомлення, що з’явилися в ЗМІ зі звинуваченнями, згідно з якими директор української науково-виробничої фірми «Адрон» Микола Архипов намагався незаконно вивезти до України з РФ техдокументацію і елемент «унікальних російських комплексів протидії ПЗРК», є ні чим іншим, як провокацією.

«Причому провокацією – погано зрежисованою», – так 17 грудня 2009 в Києві кореспонденту Defense Express прокоментував звинувачення на адресу М. Архипова представник українського ОПК. 

Як повідомило російське агентство «Інтерфакс», 16 листопада цього року Володарський районний суд міста Брянська визнав генерального директора української фірми «Адрон» Миколи Архипова винним у контрабанді та призначив покарання у вигляді п’яти місяців позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму. 

Він нібито намагався незаконно вивезти в Україну технічну документацію і дослідний зразок інфрачервоної лампи, яка є ключовим елементом унікальних російських комплексів протидії ПЗРК. 

За словами співрозмовника агентства, М. Архипов дійсно був затриманий при митному огляді потягу «Москва-Кишинів» 12 червня 2009 року.  І віз він дійсно лампу, тільки не «унікальну», як зазначено в російському ЗМІ, а 1989 року випуску, роботи по якій з огляду на безперспективність були закриті в РФ в 1991 році.

Мало того, в 1993 році технічна документація на складання і виготовлення даної лампи (імпульсна лампа СЛ-2М) була продана Росією в Китай. 

Ця лампа не є секретною і не підлягає контролю при продажу та вивезення з території Росії, що підтверджують відповідні російські документи. 

«Більш того, робилося це в двосторонніх інтересах, в рамках розширення співробітництва між нашими двома країнами, за що ми завжди всіляко боролися», – підкреслило джерело ОПК України. 

Причому ініціатором угоди виступила россійская сторона, тому що на сьогоднішній день Росії, на відміну від України, немає у списках відомих розробників та виробників систем захисту ЛА від керованих ракет з тепловими головками самонаведення.

«Що стосується унікальності російських комплексів протидії ПЗРК, – це також щонайменше пересмикування. 

Росіяни на сьогодні і близько не мають розробок, подібних розробок НВФ «Адрон» – таких, як, наприклад, станція «Адрос», призначена для захисту літальних апаратів від керованих ракет, у тому числі і ПЗРК », – зазначив співрозмовник. 

«Вказані п’ять місяців в якості вироку – це час, який власне тривало слідство, воно, до речі всіляко затягувалося російською стороною, так як довести вину М. Архипова, за всього бажання російської сторони, було важко. 

А генеральний директор НПФ «Адрон» давно вже в Києві і керує фірмою », – також повідомило джерело. 

Те, що цей продукт вивозився за завданням СБУ, співрозмовник коментувати відмовився. 

«Немає сенсу коментувати повну маячню, все це відверто притягнуто за вуха, напевно, щоб надати тому, що сталося ще більшої сенсаційності», – відреагував він.

Defense Express раніше неодноразово повідомляв про українські перспективних розробках вертолітних систем захисту НПФ «Адрон». 

Фірма розробила і запатентувала станцію оптико-електронного придушення «Адрос» КТ-01АВ, яка здійснює зрив захоплення цілі і відводить у бік всі типи ракет з інфрачервоними головками наведення, включаючи ракети ПЗРК.

Станція проводиться Науково-виробничим комплексом «Прогрес» (м.Ніжин) і призначена для установки на вертольоти Мі-24 або Мі-8/Мі-17. 

Сьогодні вона стоїть на озброєнні багатьох країн світу, в тому числі і деяких країн НАТО. 

В даний час фахівці НВФ «Адрон» завершують роботи зі створення комплексу захисту літаків і вертольотів, що поряд з відомою станцією захисту включає і ряд інших, справді унікальних систем, розроблених в стінах фірми, які забезпечують ефективний захист ЛА.

Росія Україна ФСБ Росії Шпигунство