На ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» планують налагодити виробництво українських вертольотів

На базі ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» до кінця 2012 року планують налагодити виробництво українських вертольотів.

Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» повідомив голова Сумської обласної державної адміністрації Юрій Чмирь.

«Є ідея налагодити випуск вітчизняних вертольотів на базі Конотопського авіаремонтного заводу «Авіакон». Сьогодні там є база для вертольотів «Мі-8» старого зразка, і на них можна ставити двигуни виробництва «Мотор Січ», міняти лопасті, але є питання по фюзеляжу, обшивці вертольотів. Не може вертоліт з новим двигуном і новою навігацією походити за зовнішнім виглядом на старі зразки, тому що потрібно конкурувати з імпортними зразками. А для цього необхідно додаткове виробництво фюзеляжів, які б конкурували із закордонними аналогами», – сказав Ю.Чмирь.
За його словами, на цей час розглядається можливість виробництва фюзеляжів разом з Улан-Уденським авіаційним заводом (РФ). «Якщо ми зможемо переконати наших російських колег, щоб частину корпусів ми монтували на «Авіаконі», тоді замикається повний технологічний комплекс з виготовлення сучасного вертольота з новим двигуном, навігацією, новим корпусом», – зазначив Ю.Чмирь.
«Ми прагнемо до кінця цього року зробити перший вертоліт. По конструкції це буде той же «Мі-8», але, можливо, буде називатися по-іншому. Потрібно буде пройти сертифікацію, оформити всі інші документи, які б дозволяли виготовляти нову одиницю вертольота», – підкреслив глава Сумської ОДА.
Він також повідомив, що організація виробництва вертольотів на ДП «Авіакон» забезпечить створення до трьох тисяч нових робочих місць.


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


  • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю