fbpx
Державні цільові оборонні програми створення ракетного комплексу “Сапсан” та будівництва корабля класу “корвет” внесені на розгляд Кабінету Міністрів України

Державні цільові оборонні програми створення ракетного комплексу “Сапсан” та будівництва корабля класу “корвет” внесені на розгляд Кабінету Міністрів України

Корвет проекту 58250 Корвети ОТРК «Сапсан»/«Грім-2»

На розгляд Уряду внесено важливі державні програми у галузі розробки нових озброєнь і військової техніки: Державна цільова оборонна програма створення ракетного комплексу “Сапсан” та Державна цільова оборонна програма будівництва корабля класу “корвет”. Про це повідомив заступник Міністра оборони України – керівник апарату Володимир Омельянчук під час розширеного засідання колегії Міністерства оборони України, яке відбулося 19 липня у Києві.

Як додав Володимир Омельянчук, вже найближчим часом Уряд України розгляне Державну цільову оборонну програму створення ракетного комплексу “Сапсан”.

Ознайомлюючи учасників колегії з ходом виконання державних цільових програм утилізації звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого використання і зберігання, та компонентів рідкого ракетного палива, заступник Міністра оборони України – керівник апарату Володимир Омельянчук зазначив, що в першому півріччі цього року вже утилізовано 13,3 тисяч тонн боєприпасів.

– Загалом в цьому році ми плануємо утилізувати 68,7 тисяч тонн боєприпасів. Це об’єктивна цифра, яка фінансово забезпечена. Для порівняння, в середньому у минулі роки темпи утилізації складали 19,5 тисяч тонн на рік, – повідомив Володимир Омельянчук.

Окремо заступник Міністра оборони України – керівник апарату зупинився на питанні утилізації компонентів ракетного палива.

– В цьому році в рамках спільного проекту Україна-ОБСЄ вже вивезено на утилізацію на промислові підприємства Російської Федерації 1,2 тисячі тонн меланжу. До кінця серпня буде повністю вивезено меланж з об’єкту зберігання в Радехові, – зазначив Володимир Омельянчук.

За його словами, 1429 тонн меланжу, що зберігаються у Білій Церкві, будуть повністю вивезені протягом вересня-жовтня, а з 4832 тонн меланжу, що зберігаються у Шевченковому на Харківщині, протягом листопада-грудня цього року буде вивезено 1834 тонни.

– Тобто протягом 2011 року заплановано вивезти з України на утилізацію 5800 тонн меланжу, – повідомив Володимир Омельянчук.

Залишок у 2998 тонн меланжу, що зберігаються у Шевченковому, буде вивезено протягом січня-травня 2012 року.

– Таким чином до початку проведення футбольного Євро-2012 Київщина і Харківщина, як приймаючі чемпіонат області, будуть вивільнені від меланжу, – підкреслив Володимир Омельянчук.

Останні 3185 тонн меланжу, що зберігаються у Любашівці, заплановано вивезти на утилізацію протягом серпня-грудня 2012 року.

– Всі ці плани реальні і підкріплені договірними зобов’язаннями та фінансовими ресурсами. Тому є всі шанси виконати державну програму утилізації компонентів рідкого ракетного палива достроково, – відзначив заступник Міністра оборони України – керівник апарату Володимир Омельянчук.

Корвет проекту 58250 Корвети ОТРК «Сапсан»/«Грім-2»