Україна подала позов на Росію до Міжнародного трибуналу з морського права

Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права, щоб примусити Росію звільнити полонених українських моряків

Про це повідомляє Укрінформ

Відповідну інформацію виданню озвучила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

 • За процедурою, слухання за позовом України до Міжнародного трибуналу з морського права (ITLOS) з приводу негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів повинні відбутися в Гамбурзі за два тижні – 29-30 квітня.

  За її словами, «за процедурою, слухання (за позовом України до РФ) мають відбутися за два тижні після подання звернення до Міжнародного трибуналу з морського права. Тобто, 29-30 квітня. Після слухань на винесення рішення потрібно ще два тижні».

  При цьому Зеркаль зазначила, що російська сторона може спробувати затягувати початок слухань – через Великодні свята, але слухання не відкладуть пізніше, ніж на 2-3 травня.

  «Після прийняття рішення ITLOS ми розраховуємо на негайне звільнення і повернення в Україну моряків та кораблів у рамках застосування тимчасових заходів», – сказала заступник міністра закордонних справ України.

  Також вона повідомила, що наступного тижня, 23 квітня, у Гаазі можуть відбутися консультації між Україною та Росією в рамках позову України до Міжнародного трибуналу ООН щодо звільнення українських суден та полонених моряків.

 • “Але факт проведення чи не проведення цих консультацій вже не впливає на процесуальні дії”, – повідомила Зеркаль.

  За її словами, згідно з правилами Конвенції ООН з морського права, Україна повідомила Росію про початок обов’язкового арбітражного провадження в ITLOS після “кількох місяців зусиль, спрямованих на забезпечення звільнення своїх військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів”.

  МЗС використало усі «дипломатичні засоби впливу» і одночасно «ми готували всі матеріали, викладені у нашому позові, щоб процес був інтенсивним», – підкреслила Зеркаль.

  Вона наголосила, що «зібрані докази абсолютно підтверджують правоту України”.


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю