Україна подала позов на Росію до Міжнародного трибуналу з морського права

Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права, щоб примусити Росію звільнити полонених українських моряків

Про це повідомляє Укрінформ

Відповідну інформацію виданню озвучила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

За процедурою, слухання за позовом України до Міжнародного трибуналу з морського права (ITLOS) з приводу негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів повинні відбутися в Гамбурзі за два тижні – 29-30 квітня.

За її словами, «за процедурою, слухання (за позовом України до РФ) мають відбутися за два тижні після подання звернення до Міжнародного трибуналу з морського права. Тобто, 29-30 квітня. Після слухань на винесення рішення потрібно ще два тижні».

При цьому Зеркаль зазначила, що російська сторона може спробувати затягувати початок слухань – через Великодні свята, але слухання не відкладуть пізніше, ніж на 2-3 травня.

«Після прийняття рішення ITLOS ми розраховуємо на негайне звільнення і повернення в Україну моряків та кораблів у рамках застосування тимчасових заходів», – сказала заступник міністра закордонних справ України.

Також вона повідомила, що наступного тижня, 23 квітня, у Гаазі можуть відбутися консультації між Україною та Росією в рамках позову України до Міжнародного трибуналу ООН щодо звільнення українських суден та полонених моряків.

“Але факт проведення чи не проведення цих консультацій вже не впливає на процесуальні дії”, – повідомила Зеркаль.

За її словами, згідно з правилами Конвенції ООН з морського права, Україна повідомила Росію про початок обов’язкового арбітражного провадження в ITLOS після “кількох місяців зусиль, спрямованих на забезпечення звільнення своїх військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів”.

МЗС використало усі «дипломатичні засоби впливу» і одночасно «ми готували всі матеріали, викладені у нашому позові, щоб процес був інтенсивним», – підкреслила Зеркаль.

Вона наголосила, що «зібрані докази абсолютно підтверджують правоту України”.


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


  • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю