Українська сторона СЦКК: ситуація з водопостачанням міста Торецьк стає дедалі складнішою

Час читання:1 хвилина

Українська сторона СЦКК повідомляє, що в місті Торецьк Донецької області склалася надзвичайно важка ситуація з водопостачанням. За словами української сторони СЦКК, виконуючий обов’язки мера міста Юрій Євсіков попереджає про можливість гуманітарної катастрофи.

Вода поступає до міста по водоводу «Горлівка-Торецьк». Ще на початку 2017-го року, внаслідок обстрілів з боку НЗФ ОРДО, було пошкоджено ділянку водоводу, що проходить через лінію зіткнення в районі шахти імені Гагаріна. За підрахунками комунальних служб Торецька на землю щоденно витікає близько 15 тисяч кубометрів води. Через це в місті запроваджено жорсткий графік водопостачання: майже 35 тисяч мешканців отримують воду лише дві години на добу, в селища Північне та Залізне вода подається на дві години один раз за дві доби.

З підвищенням температури повітря, витрата води суттєво збільшилася і ситуація значно ускладнилася. Стовпчик термометра в Торецьку на цьому тижні досяг позначки 33 градуси. В багатоповерхівках в центральній частині міста вода доходить лише до другого поверху. За словами Юрія Євсікова в місті може спалахнути епідемія інфекційних захворювань. Міська санепідемстанція готується днями закрити усі дитячі садки. Співробітники ДСНС підвозить воду в цистернах, але її вистачає лише для нагальних потреб.

З початку 2017 року торецькі комунальники відправили шість заявок на забезпечення безпечного виконання ремонтно-відновлювальних робіт на водоводі, по кожній з яких українською стороною СЦКК в найкоротші строки були отримані гарантії безпеки від сил Антитерористичної операції та неодноразово надіслані відповідні звернення російській стороні СЦКК щодо сприяння в отриманні письмових гарантій безпеки від представників ОРДО. Остання, шоста заявка була відправлена кілька днів тому.

Це, вкрай актуальне питання, українська сторона СЦКК подає до обговорення кожного разу під час проведення брифінгів, у тому числі із залученням та у присутності представників місії ОБСЄ та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Юрій Євсіков запевняє, що для обстеження та ремонту водоводу достатньо лише одного літнього світлового дня, лише 10 годин! Але, навіть, і на цей нетривалий час НЗФ ОРДО не бажають забезпечити «режим тиші», незважаючи і на те, що з 24-го червня в зоні АТО оголошено перемир’я на період збору врожаю.

Власне, ситуація, що склалася з водопостачанням міста Торецьк наочно демонструє той факт, що керівництво ОРДО цинічно продовжує ігнорувати інтереси цивільного населення, всупереч зроблених ними заяв, демонструє абсолютну незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону та у відновленні цивільної інфраструктури Донбасу.

 • Українська сторона СЦКК


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: