Українські гелікоптери отримають новий комплекс керованого озброєння

Минулого року впродовж 10-14 липня на аеродромі «Вознесенськ» та на полігоні «Широкий Лан» були проведені успішні випробування оптико-електронний модуль для виявлення цілі та наведення ракети (ПМ-ЛКТ), що встановлюється на гелікоптерах.

ПМ-ЛКТ проходив випробування у складі комплексу 524Р на борту гелікоптера Мі-8МСБ-В. Окрім підприємства розробника та замовника ПрАТ “Рамзай” у випробуваннях також приймали участь представники виробників керованих ракет – ДП ДККБ «Луч», гвинтокрилів – АТ «Мотор Січ» та ДНВЦ ЗС України.

Мі-8-МСБ з комплексом керованого озброєння 524Р Фото: Defense Express

Це був перший етап льотних випробувань з успішними пусками ракет по цілях імітуючих танк, ДОТ противника. Всі посадові особи, включно з Міністром оборони та Начальником Генерального штабу поставили свої підписи на документі, відповідно до якого буде відбуватись порядок робіт по проведенню державних випробувань та поставку на озброєння цього виробу. Очікується, що вже в найближчий час комплекс 524Р буде представлений на державні випробування та переданий на підконтрольну експлуатацію в ЗСУ та вже цього року поставлений на озброєння ЗСУ, повідомляє Defense Express

 • Мі-8-МСБ з комплексом керованого озброєння 524Р Фото: Defense Express

  Комплекс керованого озброєння 524Р в складі основного виробу – гелікоптерів типу Мі-24, Мі-8, Мі-2 – призначений для вирішення задач цілодобового огляду, виявлення, розпізнавання та автоматичного супроводу наземних та повітряних, рухомих та нерухомих цілей, а також для бойового застосування ракет РК-2В с борту гелікоптеру. Комплекс керованого озброєння 524Р з ракетою РК-2В забезпечує дальність виявлення цілі типу танк до 10 км, а ракета здатна вражати цілі на дальності до 7,5 км.

  Мі-8-МСБ з комплексом керованого озброєння 524Р Фото: Defense Express

  Варто додати, що Державним підприємство КБ “Луч” у майбутньому окрім ракети РК-2В планує інтегрувати до складу комплексу ракету “Альта” як має дальність застосування до 12 км.

  Ракета “Альта” Фото: Вікіпедія

  Окрім 4-х ракет РК-2В комплекс забезпечує застосування некерованих ракет типу С-5, С-6, а також універсального гарматного контейнеру УПК-23-250 та авіабомб.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю