Українські гелікоптери в спецоперації ООН у Конго

Як повідомив прес-офіцер 18-го окремого вертолітного загону Володимир Фітьо у Facebook, в ДР Конго продовжує загострюватись ситуація у протистоянні повстанців та урядових військ.

Впродовж минулого тижня бойовики «ADF» декілька разів здійснювали напади на опорні пункти урядових військ та на піхотні підрозділи ООН з Малавії та Танзанії. Постійні напади на мирних жителів з метою подальшого їх експлуатації для робіт на шахтах або будівництва таборів повстанців стало звичним явищем для регіону північне Ківу.

 • Крайньою подією було напад повстанців НЗФ «ADF» на військову базу місії ООН зі стабілізації в ДР Конго, що знаходиться в аеропорту Мавіві за дев’ять кілометрів від міста Бені.

  Ураження табору бойовиків Фото: 18 окремий вертолітний загін ДР Конго

  Протягом годинного бою бойовики застосовували стрілецьку зброю та освічувальні міни для максимального ураження об’єктів критичної інфраструктури.В даному таборі несуть бойове чергування два гелікоптери Мі-24. Внаслідок бою зазнали поранень троє миротворців з Малаві та Танзанії.

  Виходячи із загрози повторного нападу бойовиків на табір командуванням Сил Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго в рамках операції «Усалама» було прийнято рішення нанести повітряного удару бойовими вертольотами Мі-24 українського контингенту по базовим таборам НЗФ «FDR» з подальшою висадкою десанту для зачистки території від бойовиків.

  Перекидання десанту гелікоптером Мі-8 Фото: 18 окремий вертолітний загін ДР Конго

  О 5 ранку 31 липня розпочалась операція. Ведуча пара Мі-24 нанесла удари по таборам повстанців, які знаходились в гористій місцевості. Після першого заходу бойових Мі-24 було знищено один табір. Для подальшої висадки десанту з Мі-8 бойові 24-ки продовжили патрулювати район для уникнення обстрілу наземних підрозділів.

 • На борту ведучої пари перебував і керівник операції «Усалама» генерал-майор Дюбе для кординації дій із наземними підрозділами.

  Паралельно з українськими гелікоптерами висадкою спецназу також здійснювали південно-африканські гвинтокрили «Орекс», які десантували спец призначенців з ПАР та Танзанії, які паралельно з урядовими військами здійснювали зачистку району проведення операції.
  Для гвинтокрилів Мі-8 складністю при десантуванні підрозділів було те, що територія для висадки була обмежена і мала багато кам’яних виступів, що могло призвести до пошкодження вертольотів.

  Гелікоптери Мі-24 та Super Puma контингенту ООН Фото: 18 окремий вертолітний загін ДР Конго

  Протягом проведення операції українські вертолітники перекинули 150 піхотинців в район проведення операції.

  Після успішного завершення операції керівник операції генерал-майор Дюбе високо відзначив професіоналізм наших пілотів та українського загону зокрема, відзначивши що саме українські пілоти в небі Конго наводять жах на НЗФ.


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю