fbpx
Українські військові кораблі йдуть на Азов через Керченську протоку

Українські військові кораблі йдуть на Азов через Керченську протоку

A500 «Донбас» A830 «Корець» Азовське море ВМС України Російська агресія

У четвер, 20 вересня, пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» вирушили з походом з Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до Бердянську, де стануть основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на власні джерела.

 

Оновлення 25 вересня 10:30

Деталі останньої провокації росіян від прес-служби ВМС ЗС України:

Поблизу рейду Маріуполя в районі якірної стоянки була спроба провокації з боку російського прикордонного катеру типу «Мангуст», який нещодавно вже створював подібні дії, небезпечно маневруючи поряд з українським катером Морської охорони. Прикордонний катер РФ на великій швидкості намагався зблизитись з нашими кораблями, але рішучими активними діями екіпажів малих броньованих артилерійських катерів «Лубни» та «Кременчук» він був зупинений та недопущений до місця стоянки пошуково-рятувального судна «Донбас» та морського буксиру «Корець».

Оновлення 25 вересня 10:00

Речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко повідомив, що для фіксації дотримання РФ Конвенції ООН та міжнародних угод, документування ймовірної протиправної діяльності з боку представників окупаційних військ під час проходу Керчинської протоки кораблями ВМС ЗСУ, на борту одного з суден весь час перебували представники військової прокуратури Південного регіону України під керівництвом полковника юстиції Е. Плешка, який спеціалізується на міжнародному морському праві.

Це знадобиться для розгляду, надання оцінки та відповідного реагування на протиправні дії країни-агресора у міжнародних судових інстанціях, – розказав Лисенко

Оновлення 24 вересня 20:10

Пошуково-рятувальне судно «Донбас» та морський буксир «Корець» прийшли до Маріуполя, разом з ними прийшло два малі броньовані артилерійські катери P177 «Кременчук» та P178 «Лубни».

Оновлення 24 вересня 12:20

Стало відомо, що зараз пошуково-рятувальне судно «Донбас» та морський буксир «Корець» штатно тримають курс на Маріуполь, куди мають прибути ближче до вечора 24 вересня. Їх супровід здійснюють два малі броньовані артилерійські катери P177 «Кременчук» та P178 «Лубни».

Є інформація про присутність неподалік російських плавзасобів, але вони йдуть на великій відстані.

Оновлення 15:50

Українські військові кораблі пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» пройшли міст, що сполучає Таманський півострів та Крим (Кримський міст)

Оновлення 14:00

З власних джерел Українського мілітарного порталу стало відомо, що відповідно до трафіку перетину Керченської протоки українські пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» мають зайти до Азовського моря близько 15:00. Зараз їх супроводжують два російські патрульні катери.

Оновлення 13:30

З порту Бердянську для зустрічі , пошуково-рятувального судна A500 «Донбас» та морського буксиру A830 «Корець» в напрямку Керченської переправи вирушили малі броньовані артилерійські катери P177 «Кременчук» та P178 «Лубни». Вони були доставлені до Бердянську на початку вересня та вже спущені на воду.

Оновлення 12:00

Літак розвідник Boeing RC-135V Військово-повітряних сил США з бортовим номером 64-14848 розпочав здійснення польотів поблизу Керченської протоки:

Boeing RC-135 — сімейство великих розвідувальних літаків, які використовуються ВПС США та Королівськими ВПС Великої Британії для збору, обробки та передавання розвідувальної інформації.

Польоти союзників здійснюються кожен день з моменту виходу наших кораблів з Одеси.

Оновлення 10:25

З власних джерел Українського мілітарного порталу стало відомо, що пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» зараз знаходяться безпосередньо перед мостом з півострова Тамань до Криму

Починаючи від переходу поблизу окупованого Севастополя українські кораблі почав супроводжувати патрульний корабель Берегової охорони ФСБ РФ – «Аметист» проекту 22460, згодом до нього долучився ще один не встановлений корабель.

Очікується, що прохід з Чорного у Азовське море буде відбуватися через контрольовану росіянами Керченську протоку. Відповідно до угоди 2003 року Азовське море – це внутрішнє море двох держав, відповідно до чого цивільні та військові судна під прапорами України та РФ можуть безперешкодно заходити через протоку та йти у свої порти.

Цим неодноразово користувалась РФ, а тепер із загостренням ситуації на Азовському морі вирішило скористуватись і командування ВМС ЗС України відповідно до потреб, що виникли.

“Це, напевно, перший випадок, коли ВМС України почав не просто реагувати на дії та кроки росіян, а сам «задавати тон гри». Раніше наша позиція була пасивна і ми мусили грати у «їх гру». Тепер же Росія має думати який крок робити, і що ж потім зробимо ми”, – коментує ситуацію Голова правління Українського мілітарного центру Тарас Чмут

Судно «Донбас» планується використовувати для посилення інфраструктури флоту на Азовському морі. Так, на ньому можливе розміщення штабу майбутньої бази, місця для проживання військовослужбовців, склади та інші необхідні приміщення, який на сьогодні у даному регіоні немає.

“Можна вважати дії своєї армії направлені проти окупанта «провокацією»? Я думаю, це правильна і послідовна політика”, – додав Тарас Чмут

Незважаючи на те, що ще взимку судно планувалося до виведення зі списків ВМС та подальшого списання, через свій незадовільний технічний стан, командування вітчизняного флоту знайшло досить оригінальний спосіб використання не молодого судна. Враховуючи відсутність будь яких об’єктів ВМС на Азовському морі – рішення перевести його сюди більш ніж правильне.

A500 «Донбас» був збудований на Щецинській судноверфі у Польщі 1969 році, мав назву «ПМ-9». Судна цього підприємства тоді вважалися найвитривалішими, активно застосовувались у бойових походах з початку 1970-х років.

У 2000-х роках судно було переобладнано під корабель управління з демонтуванням незадіяного обладнання плавучої ремонтної майстерні.

20 березня 2014 року корабель був захоплений російськими окупантами. 18 квітня 2014 року переведений до Одеси.

4 вересня 2016 року в 4:40 на кораблі виявлено задимлення одного з бойових постів, яке ліквідовано в 9:24, постраждалих не було, однак, відбулося вигорання частини внутрішніх приміщень.

Морський буксир «Корець» призначений для буксирування і кантування інших суден і плавучих споруд у морі. Побудований на Ярославському суднобудівному заводі (заводський № 403) у 1973 р., увійшов до складу Чорноморського флоту.

20 березня 2014 р. захоплений росiйськими вiйськами. 20 травня 2014 року повернутий ВМС України.

На буксирі “Корець” служить команда тральщика “Черкаси”, який екіпаж був змушений покинути під тиском окупанта.

Згодом озвучувались плани здійснити переобладнання цього морського буксира на мінний тральщик, щодо реалізації поки нічого не відомо.

Нагадаємо, що на початку вересня до Бердянську автотрейлером були доставлені два малі броньовані артилерійські катери P178 «Лубни» та  P177 «Кременчук» які вже спущені на воду та проводять необхідні випробування на морі.

 

A500 «Донбас» A830 «Корець» Азовське море ВМС України Російська агресія