В Індії списали есмінець радянського будівництва після 36 років служби

На морській корабельні Вішакгапатнама з бойового складу індійського флоту був виведений лінійний ракетний есмінець індійського флоту INS Ranjit (D53) після служби протягом 36 років.

Про це повідомляє The times of India

INS Ranjit (мовою хінді – “Переможець), третій з п’яти есмінців класу Kashin (Проект 61E, клас Rajput, санскритом “королевич”), побудований у колишньому СРСР на Миколаївському суднобудівному заводі, введений в експлуатацію 15 вересня 1983.

 • Корабель був списаний під час урочистої церемонії на корабельні, зі спущенням державного стягу, військово-морського прапора і бойового вимпелу.

  Головним гостем був лейтенант-губернатор Андаманських і Нікобарських островів, адмірал у відставці Девендра Кумар Джоші (Devendra Kumar Joshi), який раніше служив у першому екіпажі.

  Церемонію вшанували 16 офіцерів і 10 моряків з першого екіпажу та 23 колишні капітани.
  Судном командували 27 капітанів, останній — капітан Вікрам Мехра (Vikram C Mehra) – командує з 6 червня 2017 року.

  З моменту введення в експлуатацію INS Ranjit виходив у море 2190 діб, пройшовши понад 743 тис. морських миль (приблизно 1,4 млн км), що рівноцінно навколосвітньому плаванню 35 разів і в 3,5 рази більше відстані від Землі до Місяця.

 • Корабель брав участь у великих військово-морських операціях та служив у Східній і Західній прибережній смугах Індії.

  Окрім військово-морських операцій, таких як Op Talwar (мовою хінді ”Меч”) і різних багатонаціональних вправ, корабель брав участь в операціях з надання допомоги після цунамі в 2004 і Циклону Хадуд (арабською “Одуд”) в 2014 році.

  На визнання заслуг INS Ranjit перед державою, корабель був нагороджений командувачем військово-морського штабу у 2003-04 та 2009-10.

  Матеріал підготував Степан Івасин


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю