fbpx
У Севастополі американський крейсер зустріли бутафорською морською міною

У Севастополі американський крейсер зустріли бутафорською морською міною

ВМС України ВМФ США Крим Флот

Початок візиту до Севастополя крейсера ВМС США USS Vella Gulf (CG-72) супроводжувався традиційною, але нечисленною акцією протесту лівих політичних сил.

На головному причалі міста – Графській пристані – крейсер зустрічало близько 60 членів Компартії України, ПСПУ, Союзу радянських офіцерів та ГО “Діти війни”. Вони вигукували гасла, суть яких – вимога негайного припинення розпочатого візиту.

Поки що бутафорська міна!

Поруч із традиційними транспарантами “НАТО – стоп!”, “НАТО – вбивця” та “Янки, забирайтеся геть додому!”, “Незвані гості” зустріла й бутафорська міна, встановлена на розкладеному на підлозі державному прапорі США. Спочатку протестувальники демонстративно топтали цей прапор ногами, а потім, вже його паперову копію, облили керосином та спалили перед медіа-об’єктивами.

“Американці прийшли до нас із мечем! Ми ж поки що – із муляжем! Якщо доведеться, нам буде чим перекрити фарватер. Верховна Рада не давала дозвіл на цей візит. Міськрада прийняла рішення”, – сказав ВВС Україна керівник місцевого осередку ПСПУ Євген Дубовик.

На запитання ВВС Україна щодо сприйняття американським військовими дій протестувальників, представник оборонного відділу при посольстві США в Україні Гаррі Гантер сказав, що акція “не справила враження”.”Ця акція – приклад свободи слова”, – сказав ВВС Україна Гаррі Гантер.

Пам’ятаючи про “Фаїну”…

За словами заступника начальника штабу ВМС України Андрія Риженка, користь візиту американців у практичній допомозі українським морякам, що розпочали підготовку до запланованої на 2013 рік участі в антипіратській операції НАТО “Океанський щит”, що триває в Індійському океані.

“Україна повинна співпрацювати із іноземними флотами, бо коли когось з 80 тисяч українських цивільних моряків, що ходять під прапорами різних країн, захоплюють, їхні рідні звертаються саме до українського МЗС”, – сказав ВВС Україна Андрій Риженко.

За його словами, план двосторонніх українсько-американських тренувань містить тактичну підготовку щодо протидії піратам, навчання зі зв’язку, обмін досвідом щодо надання у морі медичної допомоги, а також сержантську та старшинську підготовку військових, яким згідно із американським армійським статутом, на відміну від українського, офіцерська ланка делегує більше повноважень.

Також заплановано, що під час переходу американського крейсера до Одеси, на його борт кілька тренувальних посадок здійснить гелікоптер української морської авіації.

Подвійний стандарт

Американські кораблі – часті гості Новоросійська, Владивостока, а також Санкт-Петербурга. Водночас російські військові одиниці регулярно заходять на американські бази, наприклад, у Норфолк, а також на бази НАТО Аугуста (Сицилія, Італія), Таранто (Італія) та Суда-бей (Кріт, Греція).

Ці візити відбуваються на тлі інтенсивного діалогу, який Росія тривалий час веде з НАТО та зі Сполученими Штатами Америки.

Напередодні минулорічного святкування Дня ВМФ Росії командувач ЧФ контр-адмірал Олександр Федотєнков заявив, що російський ЧФ “активно залучається та у майбутньому залучатиметься до потужних міжнародних військових навчань”.

Як приклад активної міжнародної флотської співпраці російський воєначальник навів, на його думку, успішний дебют загону кораблів ЧФ, включаючи підводний човен “Алроса”, у навчаннях НАТО Bold Monarch-2011, які у червні відбулись неподалік бази підводних човнів Альянсу, що в іспанській Картахені.

Після завершення Bold Monarch-2011, рятувальний буксир ЧФ “Шахтар” та великий протичовновий корабель Північного флоту “Адмірал Чебаненко” разом з кораблями ВМС США, Великої Британії та Франції взяли участь у потужних маневрах Frucus-2011, після чого здійснили захід до бази ВМС США Норфолк.

Водночас російська сторона, у тому числі й через МЗС, висловлює стурбованість стосовно заходу у Чорне море американських фрегатів та есмінців, що беруть участь у спільних із українським ВМС навчаннях. Востаннє такі заяви були пов’язані із участю американського крейсера “Монтерей” у навчаннях “Сі бриз-2011”.

На подібну стурбованість, виступаючи вчора на севастопольському телеканалі НТС, натякнув й екс-депутат Держдуми Росії Костянитн Затулін: “До Севастополя прибуває американський ракетний крейсер. Водночас циркулюють чутки, що удар по Ірану ніби вже запланований, і вже до кінця січня може розпочатись цей конфлікт”.

Деякі аналітики збігаються на думці, що справжня мета “російського занепокоєння” з приводу американських візитів в Україну – приховане та планомірне витягування країни з міжнародної кооперації та утримання України у російській політичній орбіті.

BBC

ВМС України ВМФ США Крим Флот