Велика війна: Україна повертає на озброєння радянські зенітні комплекси

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець повідомив на своїй сторінці в Facebook, що українська армія повертає в бойовий лад 6 типів зенітних ракетних комплексів, визнаних раніше “застарілими”, що дозволить збільшити на третину кількість боєздатних комплексів у складі зенітних ракетних військ ЗС України.

“У лад можуть повернутися відразу шість типів зенітних ракетних комплексів і систем. Це три ЗРК малої дальності — самохідні “Куб” (2К12) і “Тор” (9К330) і поки транспортований С-125. Два середньої дальності – С-300ПТ (транспортований, близький родич “штатного” самохідного С-300ПС) і мобільна універсальна система протиракетної і протилітакової оборони, створена для прикриття маневрених бойових дій своїх військ З-300В1 (SA-12 Gladiator). І, нарешті, “далекобійна” С-200В”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з оцінкою директора Defense Express, якщо спільні зусилля МО, підприємств Укроборонпрому, а також приватних компаній, вже глибоко залучених до вирішення актуального завдання, будуть результативними, то кількість боєздатних комплексів у складі зенітних ракетних військ ЗС України, здатних збивати літаки, крилаті ракети, а також “безпілотники” ворога, збільшиться на третину.

Про відновлення зенітно-ракетних комплексів Тор стало відомо, ще минулого року та вони були помічені в зоні проведення АТО у серпні минулого року.

 • ЗРК “Тор” під час параду Незалежності у Києві в 2017 році

  Також нагадаємо, що Україна планує модернізувати зенітно-ракетні комплекси С-300В1, це перша мобільна універсальна система протиракетної і протилітакової оборони. Її особливістю є те, що Наявність двох типів зенітних керованих ракет, з яких один тип 9М83 призначений для ураження аеродинамічних цілей на відстані до 75 км, а другий 9М82 може вражати балістичні цілі класу «земля-земля» — оперативно-тактичні ракети типу «Р-11» («’Scud»’ з кодифікації НАТО), «Ланс», «Першинг-1А», а також літальні апарати всіх типів зі швидкостями до 3000 м/с на відстані до 100 км.

  С-300В1

  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю