Вашингтон повинен усвідомити, що в майбутньому його чекають «складні стосунки» з Росією, яка стала «самовпевненою», відзвітував перед конгресом США головком НАТО. Можлива дорога до зближення – компроміс по ПРО і іранській ядерній програмі.   Головком силами НАТО в Європі американський генерал Джон Креддок виступив у вівторок перед сенатським комітетом з озброєних сил з однією з найжорсткіших доповідей по відношенню до Росії. Одночасно він виступив як прагматик, призвавши до пошуку компромісів.

 

 •  

  «Стосунки з Росією, як представляється, будуть найскладнішими за всі роки, прошедшие із закінчення холодної війни», – оголосив Креддок. На це вплинула сама Росія, вторгшись до Грузії в серпні 2008 року і розв’язавши конфлікт із-за постачань газу до Європи в січні цього року, сказав генерал. На його думку, є всі підстави передбачати, що «головний намір цих дій – ослабіння європейської солідарності і системне ослабіння впливу Сполучених Штатів»

   

  Таким чином, вважає головком силами НАТО, Москва остаточно вибрала «нову самовпевнену стратегію» відносно своїх сусідів і тих країн Європи, які залежать від постачань російських енергоносіїв. Сполучені Штати повинні віднестися до цього зі всією серйозністю і переглянути «виводи, зроблені 15 років тому і навіть раніше», про те, що загроза загарбницької війни в Європі і Євразії відпала. «Я думаю, було доведено, що такі вистави невірні», – вказав сенаторам Креддок.

 •  

  Вашингтону слід ще раз подумати над тим, чи скорочувати американську військову присутність в Європі.    У своїй письмовій заяві генерал признався, що «рекомендував і рекомендуватиме» не виводити дві з чотирьох американських бригад, розквартированих в Германії і Італії. «Ці сили прямо сприяють нашим зусиллям по забороні», – відмітив Креддок, не ставши називати країни, проти яких ця стратегія заборони могла б бути направлена.

   

  Gazeta.ru


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: