Вітчизняна контрбатарейна РЛС проходить державні випробування

Спеціалісти Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки проводяться державні випробування радіолокаційного комплексу контрбатарейної боротьби 1Л220УК “Зоопарк-3”

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Як пише кореспондент Військового телебачення Олександр Штупун “Зоопарк-3” використовує сучасний принцип радіолокації – цифрову антенну решітку.

 • Вона має низку значних переваг перед аналоговими фазованими антенними решітками.

  – Цей виріб виготовлено запорізьким підприємством “НВК Іскра”. Він призначений для виявлення вогневих позицій артилерії та ракетних пускових установок противника з передачею їх координат своїм артилерійським підрозділам для подальшого знищення ворога, – розповів один з членів випробувальної комісії Сергій Цілина.

  Про розробку вітчизняних контрбатарейних радарів стало відомо у листопаді 2017 року коли на полігоні навчального артилерійського центру у смт. Дівички було продемонстровано плакати з новими контрбатарейними радіолокаційними станціями.

  Робоче місце оператора контрбатарейної РЛС “Зоопарк-3” Фото: Олександр Штупун

  У червні 2018 року під час візиту Президента України Петра Порошенка на завод “Іскра”, для передачі нових радіолокаційних станцій військовослужбовцям Збройних сил України, в кадр потрапили нові українські контрбатарейні РЛС. Згодом відбулась демонстрація комплексу на параді до Дня Незалежності України.

  Контрбатарейна РЛС “Зоопарк-3” під час випробувань Фото: Олександр Штупун

  Загальне призначення контрбатарейних РЛС – ведення артилерійської розвідки та коригування вогню артилерії. Вони виявляють артилерійські снаряди, випущені однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом, або ракетною установкою, та за їх траєкторією обчислює місце знаходження зброї.


 • Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю