Вітчизняна контрбатарейна РЛС проходить державні випробування

Спеціалісти Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки проводяться державні випробування радіолокаційного комплексу контрбатарейної боротьби 1Л220УК “Зоопарк-3”

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Як пише кореспондент Військового телебачення Олександр Штупун “Зоопарк-3” використовує сучасний принцип радіолокації – цифрову антенну решітку.

Вона має низку значних переваг перед аналоговими фазованими антенними решітками.

– Цей виріб виготовлено запорізьким підприємством “НВК Іскра”. Він призначений для виявлення вогневих позицій артилерії та ракетних пускових установок противника з передачею їх координат своїм артилерійським підрозділам для подальшого знищення ворога, – розповів один з членів випробувальної комісії Сергій Цілина.

Про розробку вітчизняних контрбатарейних радарів стало відомо у листопаді 2017 року коли на полігоні навчального артилерійського центру у смт. Дівички було продемонстровано плакати з новими контрбатарейними радіолокаційними станціями.

Робоче місце оператора контрбатарейної РЛС “Зоопарк-3” Фото: Олександр Штупун

У червні 2018 року під час візиту Президента України Петра Порошенка на завод “Іскра”, для передачі нових радіолокаційних станцій військовослужбовцям Збройних сил України, в кадр потрапили нові українські контрбатарейні РЛС. Згодом відбулась демонстрація комплексу на параді до Дня Незалежності України.

Контрбатарейна РЛС “Зоопарк-3” під час випробувань Фото: Олександр Штупун

Загальне призначення контрбатарейних РЛС – ведення артилерійської розвідки та коригування вогню артилерії. Вони виявляють артилерійські снаряди, випущені однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом, або ракетною установкою, та за їх траєкторією обчислює місце знаходження зброї.


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


  • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю