Вітчизняні комплекси РЕБ у ЗСУ для протидії безпілотникам

В інтерв’ю для Тиждень.UA Начальник Генерального штабу Віктор Муженко розказав багато цікавої інформації, особливу увага – комплекси озброєння радіоелектронної боротьби українського виробництва, що використовуються Збройними Силами.

Мова йде про комплекси«Анклав», «Нота» та «Буковель». Всі вони виготовляються на вітчизняних підприємствах.

За інформацією ТВО начальника Центрального управління РЕБ Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України полковник Валерій Волков озвученої для “Народної армії” в грудні минулого року, вперше комплекси «Буковель-АD» та «Анклав-УТ» були отримані Збройними Силами у 2016 році.

 • В 2016 до Збройних Сил були направлені дослідні зразки, що тестувались у зоні проведення АТО.

  Комплекс радіоелектронної боротьби “Буковель-АD” Фото: Народна Армія

  Вони перевірялись на здійснення комплексного радіоелектронного впливу на всі бортові радіоелектронні системи будь-яких типів БПЛА і припиняти їх політ.

  1 березня 2017 року на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», заступник генерального директора ХК «Укрспецтехніка» Михайло Прохоренко повідомив, що оновлений комплекс боротьби з безпілотними літальними апаратами «Анклав», виробництва ХК «Укрспецтехніка», найближчим часом пройде відомчі випробування.

  Комплекс радіоелектронної боротьби “Анклав-УТ” продемонстрований під час виставки “Зброя та безпека 2016”

  Відкритої інформації що до результатів відомчих випробувань та наявності цих комплексів у підрозділах Збройних сил не було, до нещодавніх коментарів Головнокомандувача Збройних Сил:

 • “Ведеться вона й у напрямі боротьби з БПЛА. Зараз є зразки озброєння радіоелектронної боротьби українського виробництва. Це і «Анклав», і «Нота», і «Буковель». Їх не так багато, як нам хотілося б, щоб забезпечити повністю всі сховища та підрозділи в зоні АТО. Це потребує і фінансів, і нарощування виробничих потужностей оборонних підприємств. Ми включили схожі засоби до переліку бажаних поставок від іноземних партнерів, як, власне, і БПЛА. А поки що основним засобом проти безпілотників є вогневе ураження, тобто або зенітно-ракетні комплекси, або стрілецька зброя.” – розказав Віктор Муженко в інтерв’ю Тиждень.UA

  З власних джерел MIL.IN.UA стало відомо, що влітку цього року під час бойового злагодження однієї з частин Збройних сил відпрацьовувались навчання по боротьбі з БПЛА за допомогою комплексу РЕБ вітчизняного виробництва. Тоді військовослужбовцями відпрацьовувалось подавлення роботи безпілотних літальних апаратів різних типів, від комерційних моделей типу Fantom та більш професійних військових зразків.

  За підсумками цієї роботи комплексів їм була дана позитивна оцінка у підрозділі де він застосовувався.

  Нагадаємо також, що нещодавно Збройні Сили отримали два більш потужні комплекси РЕБ на шасі автомобіля КрАЗ 6322 – Р-330УМ “Мандат”


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: