ВМС Польщі розглядають варіант купівлі австралійських фрегатів

ВМС Польщі розглядають варіант купівлі 2-х фрегатів проекту Adelaida – австралійської версії американських фрегатів Oliver Hazard Perry. Про це сказав Michal Jach, голова Національного комітету оборони польського парламенту.

“Придбання старих фрегатів Adelaida з Австралії означатиме велике посилення для Польщі, це підвищить боєздатність нашого флоту.” – сказав Jach на безпековому форумі у Щецині, Республіка Польща.  Про це повідомляє місцеве інформаційне агентство РАР. “Ці кораблі були модернізовані і оснащені сучасним озброєнням та системами кілька років тому.”

Ймовірно, мова йде про фрегати HMAS Melbourne (FFG 05) та HMAS Newcastle (FFG 06) 1992-го та 1993-го років побудови відповідно. Кораблі проекту “Adelaida” представляють собою австралійську версію американських протичовнових фрегатів Oliver Hazard Perry які з 70-х по 90-ті роки випускалися для потреб ВМФ США та країн партнерів. Для Австралії було збудовано 6 кораблів, з яких експлуатуються на сьогодні лише 2. У 1990-х роках фрегати були суттєво модернізовані, так, на баці, перед пусковою установкою Mk-13 було встановлено контейнерна пускова установка Mk-41 на 8 контейнерів, в яких розміщалися зенітні ракети ближнього радіусу дії RIM-162 ESSM (по 4 ракети на контейнер), що суттєво посилило протиповітряну оборону кораблів на дистанціях до 50 км.

У складі ВМС Польщі вже є 2 американські фрегати проекту Oliver Hazard Perry – «Generał Kazimierz Pułaski», екс USS «Clark» (FFG-11) та «Generał Tadeusz Kościuszko» USS «Wadsworth» (FFG-9), які увійшли до складу ВМС у 2000-му та 2002-му роках відповідно та активно використовуються.

 

 


Авторизація
*
*
Генерація паролю