ВМС України отримали відремонтований вертоліт

Під час святкування Дня Флоту над Одесою виконував демонстраційні польоти вертоліт-амфібія Мі-14ПЧ (протичовновий) бортовий номер “35 жовтий” – вертоліт, який близько 10 років знаходився у нельотному стані та очікуванні ремонту.

Вертолітна ескадрилья 10-ї Сакської бригади морської авіації отримала відремонтований вертоліт-амфібію Мі-14ПЧ бортовий номер “35 жовтий”, серійний – 78494.  Тендер вартістю 13 192 638,41 грн було оголошено ще минулого року, а на початку літа 2017 року у мережі Інтернет з’явилися перші фото відновленого борту в польоті.  Вертоліт близько 10 років знаходився в очікуванні ремонту на стоянці у Новофедорівці (Автономна республіка Крим), а після окупації Криму був автотранспортом у напів розібраному стані доставлений на аеродром Кульбакіно (м. Миколаїв), де базується 10-та Бригада.

 • Мі-14ПЛ “35 жовтий” на аеродромі Кульбакіно, 2015 рік

  Також, у січні цього року прес-служба Конотопського авіаремонтного заводу “Авіакон” повідомило, що підприємство освоїло ремонт вертольотів Мі-14, які раніше проходили ремонт на Севастопольському авіаремонтному заводі.

  Мі-14 – морський багатоцільовий вертоліт берегового базування, розробки ДКБ М.Л. Міля на базі багатоцільового Мі-8. Серійне виробництво організоване наприкінці 1973 на заводі № 387 в Казані, всього у 1973–1986 роках було виготовлено 273 вертольота.  Головне призначення – пошук та знищення підводних човнів. Для цього вертольоти оснастили спеціалізованим обладнанням: РЛС «Инициатива 2-М», гідроакустичною станцією «Ока-2» та магнітним визначником АПМ-60.  Для враження застосовуються торпеди та глибинні бомби. У складі ВМС України на сьогодні перебуває 4 вертольоти: 3 протичовнові та 1 пошуково-рятувальний.

   


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю