fbpx
Секретний X-37B провів у космосі 225 днів і повернувся на Землю

Секретний X-37B провів у космосі 225 днів і повернувся на Землю

Технології

Після 225 днів, проведених на орбіті навколо Землі, загадковий космічний апарат американських ВПС X-37B в п’ятницю, 3 грудня 2010 року, повернувся на Землю і здійснив успішну посадку на смугу бази ВПС США Вандерберг в Каліфорнії. Це приземлення стало другим приземленням автоматичного космічного апарата в історії космічних польотів, перше в історії подібне приземлення зробив у 1988 році радянський Буран. Генерал-лейтенант Трой Гіс (Troy Гізі), керівник програми космічного літака X-37B, сказав “успішне приземлення є кульмінацією успішної місії”, яка “виконала всі завдання на навколоземній орбіті”.

До цих пір керівництво ВПС США не публікує ніяких подробиць про цілі і завдання польоту X-37B. Беручи до уваги достатній обсяг вантажного відсіку космічного апарату, можна припустити, що X-37B здатний нести будь-яку розвідувальну апаратуру і, так само, деякі системи озброєння. Спостереження, зроблені спостерігачами-аматорами, підтверджують високу маневреність апарата, за весь час його перебування на орбіті було вироблено чотири різких зміни траєкторії русі. Таким чином, апарат може використовуватися для перехоплення і захоплення ворожих супутників.

 

Незважаючи на таку явну орієнтацію апарату X-37B, американські військові продовжують наполягати на тому, що X-37B є всього лише літаючої в космосі лабораторією. Одне лише зараз стає зрозумілим – епопея X-37B починається тільки. ВПС США дали компанії Boeing замовлення на виготовлення другого зразка X-37B, який буде готовий навесні 2011 року і, мабуть, тоді таки полетить на орбіту. Та й перший X-37B може опинитися на орбіті теж у недалекому майбутньому. Навіть незважаючи на те, що за наявними даними космічний апарат X-37B виявився нездатним до швидкого повернення через  що він провів на орбіті майже в два рази більше наміченого часу, саме існування такого апарату здатне запалити новий виток космічної гонки між США та іншими конкуруючими країнами, серед яких на першому місці стоять Китай, Японія і, звичайно, Росія.

 

Dailytechinfo

Технології