З початку 2018 року в Україні запрацює аналог американської системи DARPA

На фоні створення в Україні Державного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки і Лабораторії підводного зварювання  та різання металів доволі цікавим є інший науковий проект, що скоро буде реалізовано в Україні – аналог американської DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency – Агентство передових оборонних дослідних проектів)яка відома широкому загалу тим, що винайшла інтернет та технологію “Стелс”.

Керівник агенції DARPA з 2001 по 2009 роки доктор Ентоні Тетер в інтерв’ю LIGA.net розповів, що в найближчі місяці в Україні запрацює аналог цієї організації під назвою GARDA (Government Advant Research Development Agency – Держагенція передових дослідницьких проектів).

В серпні 2016 року Тетер став першим іноземним радником “Укроборонпром”, він курує створення українського аналогу агенції DARPA, який має запрацювати на початку 2018 року.

 • За його словами, організація має працювати над тим, аби передбачати майбутнє, а також розробляти ідеї, які дозволять вирішувати проблеми далекого майбутнього, наприклад, катастрофам. З іншого боку, ця організація шукатиме проривні можливості у різноманітних сферах життя. Впровадження таких технологій дозволить Україні випереджати у розвитку інші країни та захоплювати нові ринки”.

  GARDA буде працювати окремо від “Укроборонпрому” та буде підзвітна парламенту і уряду. Про фінансування організації Ентоні Тетер сказав таке: “Агенція буде шукати проблему, шляхи її вирішення, і потім надаватиме інформацію про це президенту України і Кабміну… Бюджет DARPA дорівнює кількості проектів, які вона веде. В США ці проекти затверджуються Конгресом, у вашому випадку – парламентом, президентом, міністром оборони та міністром економіки”.

  DARPA – один із найбільш впливових підрозділів Міністерства оборони США. Глобальна місія агенції – зберегти технологічне лідерство США у світі.

  Ентоні Тетер був директором DARPA з 2001 по 2009 рік. Зараз він є засновником та виконавчим директором компанії “Ентоні Тетер і партнери”, яка консультує компанії та уряди. У серпні 2016 року став першим закордонним радником державного концерну “Укроборонпром”.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: