Живучість F-16 виявилась значно недооцінена

Влітку 2015 року Lockheed Martin розпочала цикл випробувань винищувача F-16C Block 50, за результатами яких мало бути прийнято рішення, щодо можливості їх подальшого випробування.

Тоді винищувач налітав 27 713 годин, після чого його розібрали та перевірили на цілісність конструкції та агрегатів.

Розбирання винищувача F-16

За результатами випробувань виявилось, що ресурс літаків F-16C значно вище, а ніж заявлений на початку виробником у 8 000 годин. Тому Міністерство оборони США було прийнято рішення про відновлення понад 300 винищувачів F-16C/D, які після відповідного технічного обслуговування будуть знову прийняті на озброєння ВПС США з отриманням додаткового льотного ресурсу у 4000 годин, що дозволить перебувати на озброєнні до 2050 року

Перший отриманий F-16 з подовженим льотним ресурсом

Як повідомляє FlightGlobal, 11 травня з території військової авіабази Хілл у штаті Юта вийшов перший такий літак, льотний ресурс якого подовжений до 12 000 годин. Модернізація одного такого літака складає  $2,4 млн та займає близько 9 місяців.

F-16 Fighting Falcon поступив на озброєння армії США на початку 1980-х років. На озброєнні американської армії перебуває понад тисячу винищувачів цього типу в різних модифікаціях; крім того, він поставлявся більш ніж в 25 країн світу. За різними оцінками, вартість одного винищувача F-16 може перевищувати $ 30 млн.

 

 


  • Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


  • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю