Південна Корея розпочне розробку ядерної силової установки для субмарин у 2025 році
Уряд Південної Кореї дав зелене світло на початок будівництва у 2025 році випробувального комплексу, де буде розроблена ядерна силова установка для субмарин.
Про це повідомляє видання Chosun Online.
Ідею створити власні ядерні реактори для підводних човнів уряд оголосив ще у 2015 році, коли програма зі створення океанського флоту Південної Кореї почала досягати свого піка розвитку.
Попри це тодішній уряд не зміг отримати дозвіл з боку США на розвиток цього напрямку, який, окрім цього, обурив тодішнього президента США Барака Обаму.
Позиція США почала змінюватися з 2020 року, коли стало зрозуміло, що Китай і надалі нарощуватиме свої можливості на морі.
Загальні плани з розробки ядерної силової установки почали лунати у 2021 році, коли уряд повідомив про бажання розробити малогабаритний ядерний реактор, який можна буде використовувати як на цивільних суднах, так і підводних човнах та надводних бойових кораблях.
На сьогодні вже відомо, що спеціальний випробувальний комплекс розпочнуть розробляти у 2025 році, де буде розроблена ціла лінійка невеликих реакторів.
На сьогодні флот Південної Кореї вже має підводні човни, які здатні запускати крилаті та балістичні ракети середньої дальності.
Створення на додачу ядерної силової установки дозволить підводним човнам здійснювати тривале патрулювання територіальних та нейтральних вод із балістичними ракетами на борту.
Завдяки цьому кроку Південна Корея демонструє, що її промисловість стоїть на шляху розширення можливостей національних сил задля забезпечення оборони як власної держави, так і для протидії китайському розширенню.
Окрім цього, національний виробник підводних човнів Hanwha Defense активно просуває підводні човни власної розробки проєкту KSS-3 на експорт, зокрема європейським країнам.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що корейський оборонний гігант Hanwha Defense передасть Польщі технології обслуговування підводних човнів у разі закупівлі субмарини KSS-3.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.