ОБРАНІ ДОЛЕЮ: ІСТОРІЯ ПИШЕТЬСЯ НАМИ

31 березня виповнюється два роки одній з новостворених військових частин вітчизняного флоту – 32-му реактивному. Озирнімось на мить назад і згадаймо, як це було…

Обрані долею, слабких немає! Саме такий девіз реактивної артилерійської частини вітчизняного флоту. Народився він в снігах полігонів 2015 – 2016 років, коли молода частина лише ставала на ноги, коли ще не було ні визначеного місця дислокації, ні особового складу, ні штатного командира.

 • Саме тоді, в складних умовах становлення, реактивний підрозділ частини разом з іншими артилерійськими підрозділами флоту провів перші після передислокації з Криму стрільби реактивними артилерійськими системами.

  Формування реактивної артилерійської частини (військової частини А1325) у складі Військово-Морських Сил Збройних Сил України розпочалося восени 2015 року на підставі спільних директив Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України. Реактивна артилерійська частина флоту створювалась як-би з нуля, однак є носієм славних бойових традицій артилерійських частин Військово-Морських Сил та Сухопутних військ Збройних Сил України, про яких згадуватиметься окремо.

  Першим у витоків частини став реактивний артилерійський дивізіон  «Градів» майора Романа Откидача, який був виведений зі складу 406 артилерійської бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України та став основою новоствореної частини. Раніше дивізіон входив до складу 406 окремої берегової артилерійської групи Військово-Морських Сил Збройних Сил України, передислокованої з Автономної Республіки Крим у 2014 році, та є носієм традицій як цієї військової частини, так і реактивної артилерійської частини флоту, яка існувала раніше і була свого часу розформована – 816 артилерійського Ельбінгського полку.

 • У грудні 2015 року на доукомплектування військової частини прибули військовослужбовці призвані за мобілізацією з 27 артилерійської бригади Сухопутних військ, які приймали участь в антитерористичній операції. Це дало можливість розпочати формування «Ураганівських» дивізіонів.

  Підрозділи частини в тих нелегких умовах очолили досвідчені комдиви, справжні професіонали та взірець для підлеглих.

  Підполковник Семен Прохоров, десантник. За плечима – важкі бої травня-серпня 2014 року: Марьїнка, Должанський, Ізварино, Дьяково.

  Кавалер ордена «За мужність» ІІ ступеня підполковник Віктор Юшко з липня 14-го по вересень 15-го з боями пройшов майже всю зону АТО: від гори Карачун до Дебальцево.

 • Підполковник Роман Откидач, наймолодший в «обоймі» комдивів. У доленосні для України березневі дні 2014 року Роман, який тоді проходив службу в Криму, вибрав єдине правильне офіцерське рішення – залишився вірним Присязі та не зрадив свого народу у складний час.

 • Не дивлячись на надскладні умови, в яких відбувалося формування військової частини, підрозділи розпочали інтенсивну підготовку до виконання завдань за призначенням. Взимку 2015-16 року реактивні артилерійські підрозділи, озброєні реактивними системами залпового вогню «Град» провели низку тактичних навчань з бойовою стрільбою, а в березні 2016 року на полігон вперше вийшли підрозділи, озброєні реактивними системами залпового вогню «Ураган».

  Формування військової частини було завершено 31 березня 2016 року, а вже у серпні того ж року підрозділи частини приступили до виконання бойових завдань у визначених районах.

  У квітні 2016 року військову частину очолив полковник Олег Блануца, начальник артилерії 72-ки, учасник АТО.

 • полковник Олег Блануца приймає полкову ікону Покрова Пресвятої Богородиці з рук отця Володимира (Кошарка), духовного наставника частини на той час

  На сьогоднішній день реактивна артилерійська частина флоту – це міцний моноліт з підрозділів реактивних систем різної потужності. І в складних умовах сьогодення військовослужбовці частини напруженою службою та плідною працею демонструють приклад вірності Військовій присязі та своєму народові.

 • Військовослужбовці частини в місцях дислокації та районах виконання завдань за призначенням активно долучаються до справи патріотичного виховання молоді, є частими гостями у школах, з власної ініціативи допомагають ветеранам війни.

 • Не дивлячись на труднощі, колектив військових професіоналів впевнено крокує вперед шляхом підвищення професіоналізму та фахових навиків, забезпечення бойової готовності, вірного служіння Українському народові.

 • Зі святом Вас, ОБРАНІ ДОЛЕЮ! Історія тільки починається, ми пишемо її разом!!!

   

   

 • Офіцер у Збройних Силах України


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: