Росія не повернеться до Ан-70 – експерти

Росія не повернеться до Ан-70 – експерти

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський вважає малоймовірною можливість повернення Москви до Ан-70. «Це говорить не про якість нашого літака, а про спрямованість політики Росії, щоб нарощуванням випуску власної продукції забезпечувати робочі місця. Це було озвучено не тільки в контексті авіабудування: там, де немає заміни українським варіантам, вони купуватимуться, де можна замістити — заміщатимуться російськими. І це нормальна політика будь-якої держави. Вони йдуть шляхом власного замкнутого циклу виробництва. Україна має це враховувати і будувати свою стратегію розвитку підприємств», — заявив експерт.

 

Про пріоритетність Іл-76 влітку 2006 рОКУ говорив головнокомандувач ВПС Росії Владімір Міхайлов. Пізніше перший заступник міністра промполітики Віталій Нємілостівий повідомив, що Київ і Москва готують нову міжурядову угоду на військово-транспортний літак Ан-70. Але питання повернення російської сторони у проект досі не вирішене.

Орієнтовно в кінці березня 2009 року в Москві пройде засідання українсько-російського міжурядового комітету з економічної співпраці, на якому сторони обговорять кооперацію у сфері літакобудування.

Джерело – Центр Разумкова