«Азов» вразив російський комплекс артилерійської розвідки «ЗООПАРК-1»

«Азов» вразив російський комплекс артилерійської розвідки «ЗООПАРК-1»

Донбас ОЗСП «Азов» ООС Російська агресія

Окремий загін спеціального призначення «Азов» вразив російський комплекс артилерійської розвідки «ЗООПАРК-1».

Про це повідомляє прес-служба «Азову»

Враження відбулося в цю неділю 23 червня.

При спробі завдати вогневого ураження по позиціях полку «Азов» з використанням ствольної артилерії калібру 122 мм та 152 мм засобами технічної розвідки «Азову» було визначено, що противник здійснює коригування з використання комплексу артилерійської розвідки і коригування «ЗООПАРК-1» російського виробництва.

Цей комплекс є контрбатарейним сучасним радаром, який виробляється в Російській Федерації і постачається виключно з території цієї держави.

За словами азовців, після виявлення «ЗООПАРК-1» засобами полку у небо був піднятий азовський БПЛА, який підтвердив його роботу з околиць нині окупованого населеного пункту Горлівка. Було зафіксовано, що антена комплексу перебуває у бойовому положенні, після чого засобами «Азову» було завдано вогневого ураження по вказаному комплексу.


Комплекс «ЗООПАРК-1» вже неодноразово використовувався ворогом на Світлодарській дузі, насамперед із метою коригування під час обстрілів українських позицій або населених пунктів з використанням ствольної артилерії. Він здатний визначати точки виходу та приходу, починаючи від 82 мінометів, закінчуючи оперативно-тактичними ракетами. Так, наприклад, комплекс здатний коригувати артилерію 122 мм та 152 мм в межах 20-30 км залежно від рельєфу місцевості.

Цей комплекс є дуже рідкісним, навіть у Російській Федерації на озброєнні їх перебуває дуже мало. Найголовніше те, що він дозволяє коригувати артилерію за будь-яких погодних умов без використання БПЛА і завдавати досить точних уражень.

За даними бійців полку «Азов», «ЗООПАРК-1» в бойовому положенні (з розгорнутою антеною під час коригування) за весь час АТО/ООС був визначений вперше. Вперше саме силами «Азову» були отримані документальні підтвердження, фотографії та відео його роботи.

Інформацію щодо враження цього комплексу раніше було включено в зведення прес-центру Операції об’єднаних сил за 25 червня:

Зведення станом на 07:00 25 червня 2019 року#ООС #операція_ОС #ранкове_зведення24 червня збройні формування…

Gepostet von Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation am Montag, 24. Juni 2019

Раніше ці комплекси фіксувались на окупованій частині Донбасу волонтерами “InformNapalm”.

Донбас ОЗСП «Азов» ООС Російська агресія