fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Близький Схід Сирія

Але у нас позитивний погляд щодо Фінляндії – Ердоган. Іран звинуватив в атаці в Ісфагані курдів. Режим за танок в Тегерані засудив молоду пару на 10,5 років кожного. Блінкен задоволений продуктивною поїздкою до Ізраїлю та Західного берега, проте Нетаньягу має «інший підхід».

Туреччина: Ердоган, виступаючи сьогодні на засіданні парламентської групи своєї партії: «Туреччина не схвалить заявку на вступ Швеції до НАТО. Швеція, не намагайтеся даремно. Поки ви дозволяєте спалювати і рвати Коран, ми не скажемо “так” вашому вступу до НАТО. Але у нас позитивний погляд щодо Фінляндії”.

Як бачимо з легкої руки данського праворадикала та ісламофоба порядок денний боротьби з РПК та гюленістами з FETÖ на шляху до НАТО перетворився на заборону спалювання Корану. І що цікаво, у Фінляндії зрозуміли натяк. Поліція Фінляндії заявила, що в країні не може пройти акція з публічного спалення копії Корану, на кшталт тієї, що була нещодавно організована у Швеції та Данії. Про це повідомили фінські ЗМІ із посиланням на інформагентство STT. Згідно з наданою інформацією, у Департаменті національної поліції Фінляндії підкреслили, що спалення священних книг розглядається як «кримінальний злочин».

Ціна яку може сплатити Швеція за антитурецькі та антиісламські провокації на російські гроші «може мати ризиковані та серйозні наслідки для іміджу Швеції у світі та для безпеки шведів за межами країни», – сказав заявив прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. За його словами, антитурецька провокація та спалення Корану у Стокгольмі були використані в рамках дезінформаційної кампанії. Прем’єр пояснив, що мета цієї кампанії – представити Швецію як ісламофобську країну.

Ба більше. Передайте прем’єру Крістерссону, що проплачені кремлем провокатори взагалі хочуть винести Швецію «за лапки», бо націонал-соціалісти зі шведського руху «Нордичний опір» вчора спалили єврейську священну Тору та ізраїльський прапор біля будівлі посольства Ізраїлю у Стокгольмі.

Сирія: Командир 25-ї штурмової дивізії Сухейль аль-Хасан, відомий за прізвиськом «рожева пантера» у супроводі російської охорони прибув на фронт Ідлібу, повідомили інформ-агентства сирійського режиму. Роль генерал-майора аль-Хасана в реальному командуванні дивізією залишається під питанням. Останній раз він приїздив на фронт у далекому 2020 році, коли отримав поранення після удару турецького БПЛА, або вдав таке поранення. Після того випадку, він десь ховався настільки якісно, що дехто повідомляв, навіть, про його смерть.

І ось зараз, його поява також може свідчити про активізацію військових дій на фронтах Ідлібу. Сам Сухейль аль-Хасан виконує роль «пєтрушкі», якого демонструють на широкий загал для збільшення лояльності. Далі до справ беруться, м’ясники з гш ерефії, які кинуть цю дивізію в «останній і рішучій». В тім, повстанці цього вже давно чекають.

Іран: Шукали, шукали і знайшли. В Ірані повідомили про роль курдських опозиційних груп в атаці на об’єкт Міноборони в Ісфагані. «Обладнання», використане під час удару безпілотника по об’єкту Міністерства оборони в Ісфагані, «було замовлено службою безпеки» та «ввезено до Ірану за співпраці та під керівництвом курдських груп, що базуються в Іракському Курдистані», повідомляє Nour News, афілійована з Радою національної безпеки Ірану.

«Минулого липня Тегеран оголосив про арешт членів контрреволюційних курдських груп, які за наказом з боку розвідслужби Ізраїлю, мали намір підірвати військовий комплекс в Ісфагані. Затримані, які пройшли підготовку для проведення диверсійних операцій агентами Моссад в одній із іноземних країн, планували підірвати важливі об’єкти в Ісфахані, перекинувши в нашу країну через Іракський Курдистан високотехнологічне вибухове обладнання та матеріали. Владі цієї країни іранські офіційні особи неодноразово оголошували про необхідність запобігання деструктивним діям курдських контрреволюційних угруповань, які базуються в Іракському Курдистані» – йдеться в повідомленні іранських пропагандистських джерел.

Зрозуміло, що атаку по своїх військових об’єктах іранський режим використає для посилення утисків курдської меншини, яка проживає в Ірані. Разом з тим, за повідомленнями про «одну іноземну країну» (не Ізраїль) може бути хто завгодно з сусідів Ірану, з якими той активно напружує відносини. Ось наприклад, Азербайджан, який заарештував 39 осіб за ймовірну участь у диверсійній діяльності та сприянні іранській пропаганді, повідомило в середу азербайджанське інформаційне агентство APA.

«В результаті спецоперації, проведеної співробітниками МВС, встановлено і затримано 39 осіб, які під «завісою релігії» здійснювали диверсійні акти в Азербайджані», – повідомляє АРА. Заарештовані «вели пропаганду на користь Ірану в соціальних мережах, зловживали свободою віросповідання в нашій країні, а також виконували завдання іранських спецслужб з метою підриву традицій толерантності, сформованих в Азербайджані». Це оголошення було зроблено через день після того, як Азербайджан закликав своїх громадян відмовитися від непотрібних поїздок до Ірану. Напруженість між країнами зросла після збройного нападу минулого тижня на посольство Азербайджану в Тегерані, в результаті якого азербайджанський співробітник служби безпеки загинув і двоє були поранені.

Цей випадок іранська влада намагається спустити на гальмах і списати всю провину на «особисті мотиви» нападника, з чим Азербайджан категорично не згоден. У МЗС Азербайджану заявили, що азербайджанська сторона звернулася до міжнародних організацій з вимогою дати відповідну оцінку нападу на дипмісію Азербайджану в Тегерані, та притягнути до відповідальності організаторів та виконавців цього злочину. У Баку зажадали виконання зобов’язань, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини.

Лише лютим страхом власного народу можна пояснити вирок в понад 10 років іранський парі, яка романтично танцювала біля пам’ятника в Тегерані. Відео з танцем було опубліковано в соціальних мережах, повідомляє активістське інформаційне агентство HRANA.

Астіадж Хагігі та Амір Мохаммад Ахмаді, користувачі Instagram, яким, як повідомляється, близько 20, були заарештовані силами безпеки вдома в листопаді. Суд Тегерану засудив їх до 10 з половиною років ув’язнення кожного за «пропаганду нечистоти та непристойності, зібрання та змову проти національної безпеки та пропаганду проти режиму». Суд також обмежив їх у користуванні соціальними мережами та заборонив їм залишати країну на два роки.

З середини вересня після смерті 22-річної Магси Аміні і поширення протестного руху Іраном, режим заарештував щонайменше 14 000 людей, включаючи дітей, судами було винесено 22 смертні вироки, не менше 500 людей загинули внаслідок жорстокості силовиків, репресії викликали міжнародний осуд та дали підстави застосування воних більш дієвих санкцій проти високопосадовців іранського режиму.

Палестинська автономія: «Обидві сторони повинні уникати кроків, які розпалюють вогонь у короткостроковій перспективі та підривають бачення рішення про створення двох держав у довгостроковій перспективі», — сказав Блінкен на прес-конференції після завершення дводенних ізраїльсько-палестинських контактів.

Відзначивши, що обидві сторони висловили свою стурбованість поточним розвитком подій під час його зустрічей з ізраїльськими та палестинськими співрозмовниками, Блінкен сказав, що є деякі конструктивні пропозиції з обох сторін щодо зниження напруги, і що старші члени його команди залишаться в регіоні, щоб “продовжувати переговори для конкретних кроків”.

«Сполучені Штати виступають проти всіх таких кроків, включаючи розширення поселень, легалізацію незаконних поселень, кроки до анексії Західного берега, погіршення статус-кво у святих місцях в Єрусалимі, знесення та примусове виселення, провокації та потурання. насильства, яке перешкоджатиме досягненню рішення про створення двох держав», – заявив Блінкен.

Держсекретар згадав також про деструктивну роль Ірану, який дестабілізує регіон: «Ми також обговорювали це з нашими ізраїльськими партнерами. Це двостороннє: не тільки Іран постачає зброю росії – москва також надсилає військове обладнання до Тегерану”. Блінкен підкреслив, що вони обговорили з ізраїльськими офіційними особами “співпрацю та методи, які вони можуть застосувати з країнами регіону проти зловмисних кроків Ірану”.

В цілому ж, Ентоні Блінкен залишився задоволений результатами свого турне: «Завершив ще одну продуктивну поїздку до Ізраїлю та Західного берега, де я зустрівся з ізраїльськими та палестинськими колегами та лідерами громадянського суспільства. Ми продовжуватимемо підтримувати сторони та всі зусилля для деескалації напруженості».

Ізраїль: Проте, не встиг Блінкен повернутися до Вашингтону, як одна зі сторін переговорів озвучила своє «але». Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу в ексклюзивному інтерв’ю для CNN у вівторок заявив, що люди можуть «зациклитися» на мирних переговорах з палестинцями, і що він обрав інший підхід.

«Коли фактично арабо-ізраїльський конфлікт (прийде) до кінця, я думаю, ми повернемося до палестинців і досягнемо дієвого миру з палестинцями», – сказав він. Відповідаючи на запитання журналіста про занепокоєння адміністрації Байдена тим, що поселення на окупованому Західному березі річки Йордан можуть загострити напруженість, Нетаньягу вказав на успіх Авраамових угод епохи Трампа, які нормалізували відносини між Ізраїлем і кількома арабськими країнами.

«Я обійшов їх (палестинців), я поїхав безпосередньо до арабських держав і створив нову концепцію миру… Я уклав чотири історичні мирні угоди, Угоди Авраама, що вдвічі перевищує кількість мирних угод, ніж усі мої попередники».

Йорданія: Президент США Джо Байден сьогодні прийме короля Йорданії Абдаллу II у Білому домі, повідомляє офіс останнього: «Переговори стосуватимуться засобів зміцнення стратегічного партнерства та дружніх зв’язків між Йорданією та Сполученими Штатами шляхом розширення співпраці в різних секторах. Очікується, що обговорення також охоплюватиме останні регіональні та міжнародні події, особливо ті, що пов’язані з палестинською справою та ключовою роллю США в цьому відношенні, на додаток до наслідків кризи в Україні».

А вчора, Абдалла II зустрівся зі спікером Палати представників США Кевіном Маккарті на Капітолійському пагорбі в рамках свого візиту до Вашингтону. Йорданія, щоб вистояти перед викликами, шукає двопалатної підтримки на тлі ескалації, яка загрожує Близькому Сходу.

Греція: «Ми надали значну військову підтримку Україні, але ми не будемо надавати танки Leopard 2 з тієї простої причини, що вони абсолютно необхідні для нашої оборони», — сказав прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс Nikkei Asia в ексклюзивному інтерв’ю в Токіо у вівторок.

Слова грецького прем’єра процитували майже всі відомі видання. І вони не є чимось несподіваним. Цю тезу підтверджують відомі грецькі аналітики з питань оборони. Але спитайте в себе, чи дійсно Греція, яка є чи не найбільшим експлуатантом німецьких танків у світі та має на озброєнні 353 Leopard 2 та ще 520 Leopard 1 не може дати Україні жодного танка “через Туреччину”?


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року