Хто такий ветеран? Який портрет ветерана?
Українським ветеранським фондом ініційовано дослідження портрету ветерана війни.
Анкета за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd1GFc_z_aq3tty80BBXEzuLlYX-SULI3aya9kP9mRyzUhLOA/viewform
Український ветеранський фонд — бюджетна установа. Ми прагнемо максимально якісно використовувати кошти платників податків у своїй діяльності, а не працювати задля “галочки”. Тому нам дуже важливо отримати фідбек від аудиторії. Зрозуміти, з якими питаннями, проблемами зіштовхуються ветерани та їхні родини, а також ті, хто ще не отримав статус УБД.
З метою організації дієвої підтримки, необхідно розробити критерії моніторингу становища ветеранів, створити базу даних, яка дасть змогу аналізувати їх становище в цілому, за окремими групами і проблемами.
Метою дослідження є:
Сформувати образ ветерана війни станом на 23 лютого 2022: яку мав освіту, чи скористався пільговим правом на освіту, який мав стан здоров’я, де працевлаштований, які мав потреби та як їх вирішували;
Визначити, які потреби мають сім’ї загиблих та як вони вирішуються;
Визначити статус учасників бойових дій АТО/ООС станом на липень 2022: якщо служать у війську, то де, загиблі, поранені, не повернулися до війська;
Визначити статус мобілізованих з числа цивільних осіб станом на липень 2022 (майбутні УБД): де служать і ким, хто за освітою, де були працевлаштовані, якого віку, статі та інше;
Спрогнозувати потреби учасників бойових дій, що беруть участь у відсічі і стримуванні збройної агресії російської федерації після повернення до цивільного життя в реаліях після 2022р.
Для чого досліджувати портрет ветерана?
Комунікація дозволить максимально ефективно створювати корисні програми, які допоможуть воїнам повертатися з воєнного до цивільного життя, а також адаптуватися їхнім родинам.
Значна увага державних структур приділяється наданню учасникам бойових дій пільг, переваг і соціальних гарантій. На сьогодні система пільг налічує близько 50 видів. Процес надання послуг учасникам бойових дій постійно вдосконалюється, але ні суб’єкти, ні об’єкти допомоги не задоволені їх результатами.
Зарубіжний досвід
Як свідчить зарубіжна історія збройних конфліктів, безпосередня участь у них негативно впливає на психологічний стан учасників бойових дій та їхнє подальше життя.
Після війни ветеранам важко повернутися до мирного життя. Фізичне повернення додому не завжди збігається із психологічним. Участь у бойових діях може призвести до переорієнтації цінностей. У ветеранів часто зустрічається порушення соціальної взаємодії та втрата інтересу до суспільного життя, зниження активності, прагнення до соціальної ізольованості.
Основними процесами адаптації військовослужбовців до цивільного життя є переадаптація і реадаптація
Преадаптацією називають також сам процес набуття преадаптивних особливостей. Преадаптивні властивості розвиваються на основі попередніх постадаптацій і організм — до освоєння нових умов середовища.
Реадаптація повторне пристосування будови і функцій організму людини до умов зовнішнього середовища. Спрямована на збереження відносної стабільності внутрішнього середовища організму, повторне звикання людини до соціальних умов, суспільства, праці після закінчення якої-небудь вимушеної перерви, ізоляції.
Основним завданням адаптації є створення умов, за яких особистість набуває спроможності самостійно вирішувати свої життєві проблеми. Саме на забезпечення таких умов має бути зорієнтована державна система надання соціальних, медичних, психологічних, адаптаційних, реабілітаційних та інших послуг ветеранам та їх соціальному оточенню.
Хто може пройти анкетування?
Анкетування можуть проходити ветерани, ветеранки, представники та представниці ТрО та інших військових формувань, члени родин захисників, а також сімей загиблих воїнів.
Зазначимо, що в анкеті також є розділ для цивільних, які наразі не мають військових у своєму близькому оточенні, проте прагнуть поділитися своїми візіями щодо майбутньої співпраці.
Комунікація дозволить максимально ефективно створювати корисні програми, які допоможуть воїнам повертатися з воєнного до цивільного життя, а також адаптуватися їхнім родинам.
Анкета за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd1GFc_z_aq3tty80BBXEzuLlYX-SULI3aya9kP9mRyzUhLOA/viewform
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.