Інформаційне зведення  6.09.2018 Редакція Редакція Admin

Останні публікації автора

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Франція створює космічні війська

Франція створює космічні війська

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

Інформаційне зведення 6.09.2018

Ситуація довкола України:

Щодо заяви президента України:

05.09.2018 президент України П.Порошенко заявив, що посли країн ЄС офіційно затвердили рішення про продовження індивідуальних санкцій проти РФ на півроку, а саме під обмежувальні заходи потрапили 150 фізичних та 50 юридичних осіб.

Довідково: санкційна політика ЄС щодо РФ включає три незалежні напрямки: візові обмеження проти громадян РФ; економічні санкції проти російських державних компаній нафтового, оборонного та фінансового секторів; обмежувальні заходи, що стосуються представників Криму.

Щодо рекомендації Комітету ВР України з питань національної безпеки та оборони відносно підтримки законопроекту щодо закріплення у Конституції курсу на НАТО та ЄС:

05.09.2018 Комітет ВР України з питань національної безпеки та оборони підтримав законопроект щодо закріплення у Конституції курсу на НАТО та ЄС. Відповідне рішення було підтримано одноголосно. Метою запропонованих законопроектом змін є законодавче закріплення в Конституції України цивілізаційного вибору, європейської ідентичності українського народу та незворотності стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та в Організації Північноатлантичного договору.

Довідково: пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави. Пропонується також виключити з Конституції положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.

Щодо чергового засідання Тристоронньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі:

05.09.2018 в м.Мінськ (Республіка Білорусь) пройшло чергове засідання Тристоронньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі під час якого гуманітарна робоча група обговорила підготовку поїздки її координатора Т.Фріша на Донбас по обидві сторони від лінії зіткнення. Поїздка відбудеться з 06-12.09.2018. Також було обговорення заходів щодо відновлення і поліпшення якості мобільного зв’язку “Vodafone-Ukraine” в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також питання, пов’язані з виплатою пенсій і водопостачанням в системах “Карбоніт” і “Вода Донбасу”. Наступне засідання відбудеться 19.09.2018.

Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:

АР Крим:

Щодо підрядника відносно забезпечення транспортної безпеки Керченського мосту:

Згідно даних ЗМІ, інженерно-технічними системами забезпечення транспортної безпеки Керченського мосту буде оснащати компанія ТОВ “С-ДСУ 111” (м. Тула, Тульська область, РФ). Вартість робіт близько 2,98 млрд. рублів. Всі роботи повинні бути завершено до 20.11.2019.

Воєнна сфера:

Щодо ТН 18 зрп 31 дППО 4 А ВПС і ППО ПдВО ЗС РФ:

05.09.2018 в рамках виконання плану бойової підготовки на полігоні Чауда (АР Крим) з дивізіонами ЗРГК “Панцирь-С1” зі складу 18 зрп ПдВО ЗС РФ (м.Феодосія) проведено ТН.

Питання, які були відпрацьовані:

здійснення маршу в заданий район;

маскування позиції на непідготовленій місцевості;

виявлення, ідентифікація, супроводження та знищення цілей умовного противника шляхом виконання стрільб з автоматичних гармат та керованого ракетного озброєння.

Щодо ТСН 102 загону ПДСЗ ПдВО ЧФ РФ:

05.09.2018 відповідно до плану бойової підготовки на 2018 навчальний рік проведено ТСН 102 загону ПДСЗ (м.Севастополь, АР Крим) ЧФ ВМФ РФ.

Питання, що були відпрацьовані:

переведення у вищу ступінь БГ;

забезпечення захисту цивільних суден в місцях стоянки;

виявлення ДРГ умовного противника;

перехоплення ДРГ умовного противника.

До ЗБП було залучено: 60 військовослужбовців, пдрка проекту 21980 типу “Грачонок” та проекту 03160 типу “Раптор”.

Щодо навчань  підрозділів ООС:

5.09.2018 підрозділи ЗС України, що залучаються до ООС провели навчання у Приазов’ї  із залученням штурмової та армійської авіації. Впродовж навчань були відпрацьовані елементи ведення радіолокаційної розвідки, прориву системи ППО ймовірного противника, нанесення ударів штурмової авіації по надводних та морських цілях, перехоплення та знищення повітряних цілей, а також знищення літаків противника зенітно-ракетними підрозділами ООС.

Обстановка в інших країнах світу:

Австрія:

Щодо початку розслідування Парламентською комісією Австрії відносно втручання в роботу спецслужб політичних партій, які мають зв’язок з РФ:

05.09.2018 Парламентська комісія Австрії почала розслідування відносно голови МВС Австрії та інших членів ультраправої партії “Партія Свободи”. Головною підставою для розслідування стало те що в 2016 році “Партія Свободи” уклала пакт про співпрацю з партією РФ “Єдина Росія” та неодноразово заявляла про те що антиросійські санкції є “шкідливими та безглуздими”, а також нещодавній візит президента РФ В.Путіна на весілля до голови МЗС Австрії К.Кнайсіля, який є членом “Парті Свободи”.

Слід зазначити, що ультраправа партія “Партія Свободи” становить в парламенті Австрії правлячу коаліцію Спільно з правоцентристський «Народною партією» канцлера Австрії С.Курца

Довідково: 29.08.2018 суд м.Відень (Австрія) визнав незаконними поліцейські рейди, влаштований членами ультраправої партії “Партія Свободи” в лютому 2018 року під час яких правоохоронці здійснили незаконне проникнення до будівлі Австрійської служби державної безпеки (BVT) та провели обшуки в її штаб-квартирі та будинках високопоставлених членів та конфіскували важливі документи, які містили секретну інформацію.

Великобританія:

Щодо заяви прем’єр-міністра Великобританії:

05.09.2018 прем’єр-міністр Великобританії Т.Мей заявила, що громадяни РФ О.Петров та Р.Боширов, яких британські слідчі підозрюють у виконанні отруєння екс-полковника ГРУ РФ С.Скрипаля в м. Солсбері (Великобританія) 04.04.2018, є офіцерами ГРУ РФ. Також вона зазначила, що дані підозри підтверджуються розпочатою РФ, після даного інциденту, кампанією з дезінформації відносно Великобританії.

Пряма мова: “На підставі даних розвідки уряд дійшов висновку, що дві особи, імена яких назвали поліція та прокуратура, є офіцерами російської військової розвідки, також відомої як ГРУ. ГРУ – це високодисциплінована організація з добре налагодженим ланцюгом командування. Отже, це не було випадковою операцією. Вона майже напевно була схвалена поза межами ГРУ Росії на вищому рівні російської держави. Спроби Росії приховати правду лише підкріплюють їхню вину. Тільки Росія мала технічні можливості, операційний досвід і мотив для проведення нападу”.

Довідково: 04.03.2018 екс-полковник ГРУ РФ С.Скрипаль і його донька Юлія були знайдені в непритомному стані з отруєнням невідомою речовиною на лавці в торговому центрі м. Солсбері (Великобританія). Прем’єр-міністр Великої Британії Т.Мей заявила, що С.Скрипаля і його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною, розробленою в РФ.

Південна Корея — КНДР:

Щодо візиту делегація Південної Кореї до КНДР:

05.09.2018 делегація Південної Кореї прибула до КНДР для обговорення деталей майбутнього третього саміту Північ-Південь через призупинених переговорів про денуклеаризації між КНДР та США. Ймовірне місце зустріч послів з лідером КНДР Кім Чен Ином не розголошується.

Довідково: напередодні візиту південнокорейської делегації в КНДР, президенти США Д.Трамп та Південної Кореї Мун Чже Ін під час телефонної розмови обговорили ситуацію на корейська півострів і майбутній саміт Північ-Південь де погодились з необхідністю подальших переговорів про денуклеаризації між КНДР та США.

Фінляндія:

Щодо початку будівництва газопроводу “Північний потік-2” в  Фінляндії:

05.09.2018 в районі Фінської затоки розпочалося будівництво морської частини газопроводу “Північний потік-2” протяжністю 374 км. В квітні 2018 року Фінляндія видала РФ необхідний для початку робіт дозвіл на використання виключно економічної зони Фінляндії. Газопровід повинен пройти по дну Балтійського моря від узбережжя РФ до узбережжя ФРН. Пропускна здатність кожної з двох ниток – 27,5 млрд. кубометрів на рік. Потужність газопроводу – 55 млрд. куб. м. газу в рік, вартість проекту – 9,5 млрд. євро. Введення в дію газопроводу “Північний потік-2” заплановано на кінець 2019 року.

Слід зазначити, що проти проекту виступають США, Україна і багато європейських країн, вважаючи його політичним.

Довідково: Газопровід “Північний потік-2” піде в обхід транзитна держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських і прибалтійських країн і через виняткові економічні зони і територіальні води п’яти держав – РФ, Фінляндії, Швеції, Данії та ФРН.

 Сполучені Штати Америки:

Щодо заяви постійного представника США в ООН:

05.09.2018 постійний представник США в ООН Н.Хейлі заявила, що рада безпеки ООН збирає термінове засідання, яке буде проходити з    06-26.09.2018. Під час даного засідання також будуть обговорені наступні теми: використання хімічної зброї в САР, ситуація в провінції Ідліб в тому числі авіаційні удари ПКС РФ 04.09.2018, ведення миротворчого контингенту в САР, боротьба зі світовим обігом наркотиків в світі, питання стосовно порушення міжнародного права Іраном. Всі питання будуть обговорюватися під головуванням президента США Д.Трампа.

Сполучені Штати Америки — Греція:

Щодо розширення доступу до військових баз Греції військовослужбовцям ЗС США:

05.09.2018 під час зустрічі голови об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США генерала Д.Данфорду з начальником Генерального штабу національної оборони Греції Е.Апостолакісом, обговорили питання розширення доступу до військових баз Греції військовослужбовцям ЗС США.

Довідково: 04.09.2018 МО США Д.Меттіс заявив, що у зв’язку з погіршенням відносин з Туреччиною та збільшенням військової активності на сході Європи ЗС РФ, між керівництвом США та Греції розпочато переговори щодо створення військової бази США на території країни, попередньо керівництво Греції зацікавлене та виражає інтерес в реалізації даного проекту.

Кризові регіони:

Сполучені Штати Америки – Сирійська Арабська Республіка:

Щодо заяви представника адміністрації президента США:

05.09.2018 представник адміністрації президента США С.Сандерс заявила, що існує ймовірність нанесення авіаційного удару ВПС САР з використанням хімічних отруйних речовин по території провінції Ідліб, яка підконтрольна опозиції. Також вона зазначила, що у випадку нанесення такого удару керівництво США буде змушене реагувати відповідним чином.

Довідково: раніше повідомлялося, що 04.04.2017 в районі м.Хан Шейхун (північно-західна частина САР) ВПС САР було нанесено авіаційний удар з використанням хімічної зброї (зарину). Близько 400 осіб отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи.

Воєнно-технічна сфера:

Щодо контракту МО Чехії на поставку бойових броньованих машин “TITUS”:

05.09.2018 МО Чехії підписало з національно компанією “Eldis Pardubice” контракт про постачання 62 бойових броньованих машин “TITUS”, розробки французької компанії “Nexter Systems”, для ЗС Чехії. Загальна вартість контракту 303 млн доларів. Дані машини мають бути поставлені в 2020-2025 роках. Крім поставки самих бойових машин передбачена навчання екіпажу та технічна підтримка протягом перших п’яти років.

Довідково: “TITUS” – Tactical Infantry Transport and Utility System, була розроблених на шасі автомобіля Tatra T815 з колісною формулою 6х6 та вперше продемонстрована в 2013 році. ТТХ: довжина-7,55 м., ширина-2,55 м.,висота-2,73 м., маса – 17 тон, корисне навантаження до 4 тон, максимальна бойова маса до 27 тон, екіпаж машини 2-3 особи, місткість десантного відділення – до 12 осіб.

Щодо проведення державних випробувань пка пр.03160 “Раптор”:

05.09.2018 в рамках виконання Державної програми озброєння ВМФ ЗС РФ, на ВАТ “Ленінградський суднобудівельний завод “Пелла” (м.Санкт-Петербург, РФ) розпочато проведення державних випробувань чергового патрульного катеру (пка) проекту 03160 типу “Раптор” для потреб ВМФ ЗС РФ. Після завершення випробувань катер увійде до складу БФ ВМФ ЗС РФ.

Довідково: швидкісний катер пр. 03160 тип “Раптор” призначений для патрулювання прибережної зони, пошуку диверсантів, висадки та підтримки вогнем підрозділів спецпризначення, проведення пошуково-рятувальних операцій і забезпечення безпеки кораблів і суден на відкритих і незахищених рейдах.

Щодо передачі головного корвета проекту 20386:

05.09.2018 генеральний директор ВАТ Суднобудівний завод “Північна верфь” І.Пономарьов заявив, що передача ВМФ РФ головного багатоцільового корвета проекту 20386 “Дерзкий” відбудеться до 2021 року. Даний корвет був виготовлений із застосуванням технології “стелс”.

Довідково: проектування багатоцільового корвета проекту 20386 відбувалося на Центральному морському конструкторському бюро  (ЦМКБ) «Алмаз» в 2015 році. Даний корвет стане першим кораблем проекту 20386, який є подальшим розвитком проекту.

Щодо закладки сторожового  корабля проекту 22460:

05.09.2018 на Суднобудівній заводі “Алмаз” (м.Санкт-Петербург) відбулася церемонія закладки чергового прикордонного сторожового корабля проекту 22460 (шифр “Охотник”), який після будівництва увійде до складу 21-ї бригади БОХР ПС ФСБ РФ (ВМБ Новоросійськ).

Довідково: прикордонний сторожовий корабель проекту 22460, розроблений в Північному ПКБ, призначений для охорони державного кордону та територіального моря, для боротьби з тероризмом та піратством. Озброєння: 1×30-мм автоматична шестиствольна артилерійська установка; 2×12,7-мм кулемети.

Одна з головних особливостей кораблів даного проекту – обладнання в кормовій частині злітно-посадочного майданчика для легкого вертольота типу Ка-226 або безпілотного літального апарату вертолітної схеми.

Останні публікації автора

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Франція створює космічні війська

Франція створює космічні війська

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло