Спільні турецько-російські патрулі відновлюють роботу на північному сході Сирії, – міністерство оборони Туреччини
Турецькі та російські війська на бронетехніці відновили спільне наземне патрулювання на північному сході Сирії після того, як в жовтні минулого року операції були припинені з міркувань безпеки, заявило міністерство оборони Туреччини в п’ятницю. Спільне наземне патрулювання було відновлено в четвер на сході зони операції «Джерело миру» на північному сході Сирії в провінції Хасеке за участю чотирьох транспортних засобів і 24 осіб особового складу, йдеться в заяві.
У міністерстві не уточнили питання безпеки, які зупинили спільні патрульні операції у жовтні минулого року і як ситуація з безпекою змінилася станом на зараз. Загалом з 2019 року в цьому районі було проведено 344 спільні патрулі, повідомили у міністерстві.
У 2019 році Туреччина та її сирійські повстанські союзники розпочали військові операції на північному сході Сирії, які отримали назву «Операція «Джерело миру», спрямовані на відтіснення очолюваних курдами Сирійських демократичних сил (SDF) в складі яких знаходяться загони Народної самооборони (YPG) з великим вкрапленням членів Робітничої партії Курдистану, яку Туреччина вважає за терористичну групу.
Того ж року Анкара і москва домовилися проводити спільне патрулювання в регіоні в рамках угоди, укладеної президентом Реджепом Таїпом Ердоганом і хуйлом, відомої як «Сочинського меморандуму» від 22 жовтня 2019 року. Ця угода передбачала створення демілітаризованої угоди в провінції Ідліб, яку контролювали незалежні повстанські фракції та, нібито, передбачала передачу контролю над стратегічно важливою трасою М5-М4 Дамаск – Хасеке асаду. В обмін русня, нібито, обіцяла перестати наносити удари по об’єктам цивільної інфраструктури на непідконтрольних сирійському режиму землях.
Однак, попри всю медійну зраду, турки як не збиралися так і не передали контроль на трасою, так і русня продовжувала нагнітати ескалацію методично знищуючи лікарні, школи, ферми, об’єкти електро та водопостачання в Ідлібі та Алеппо. Це все призвело до спроби асада у військовий спосіб отримати проїзд дорогою через бунтівну провінцію, що переросло до безпосередніх військових зіткнень між турецькими військами та асадитами узимку 2020 року. До речі, русня на початку бойових дій переконувала турків, що асад діє на власний розсуд.
Бойові дії тоді були локалізовані додатковими військовими зусиллями Туреччини за рахунок втрати майже третини контрольованих земель та населених пунктів повстанцями в Ідлібі, як в Джабаль аль-Завії, на південному сході провінції, так і в районі Саракібу, що на сході. Нульові здобутки асадитів були лише в горах Латакії.
Під час активних бойових дій з широким застосуванням бронзованої техніки, вперше себе якісно проявила турецька безпілотна авіація, яка вражала не лише техніку, якою русня відновила армію асада після поразок у громадянській війні так і командні пункти з «російськими військовими радниками», які «допомагали братній сирійській армії».
Кремль помстився за свою поразку вбивством мінімум 34 турецьких військових 27 лютого 2022 року внаслідок повітряного удару, який московити списали на асадитів. Тоді відносини Анкари з москвою впали знову, майже до рівня листопада 2015 року коли турки збили російський Су-24.
Однак, попри досягнуте перемир’я хвиля сирійських біженців, що здійняли активні бомбардування русні, в майже 1 млн. осіб стала новим викликом для турецької влади. Ці біженці, кількість яких в Туреччини оцінюється близько 4 млн. створює велику соціальну напругу в турецькому суспільстві на тлі економічних негараздів, після авантюрної фінансово-грошової політики Ердогана в попередніх періодах та наслідків серії великих землетрусів на початку лютого минулого року.
Зусилля повернути сирійських біженців назад до Сирії, радше за все і спонукають турецьку владу відновити співпрацю з москвою у Сирії. Попри очевидне «не співпадіння позицій» по Україні, Туреччина вимушена шукати можливостей гарантувати, що новий виток ескалації не спровокує нову хвилю сирійських-арабських біженців, яких на тлі підтримки палестинських арабів Туреччина просто не зможе ігнорувати.
А враховуючи, що Сирія попри небажання асада, все одно стане ареною бойових дій між Ізраїлем та Іраном, поки що незарозумілої інтенсивності, Ердоган хоче отримати гарантію збереження «від’ємного сальдо» сирійських біженців, яке він обіцяв своїм виборцям.
Міноборони Туреччини: «Метою продовження спільного наземного патрулювання є забезпечення безпеки кордонів нашої країни та цивільного населення в регіоні, встановлення стабільності на півночі Сирії, виявлення контрольних пунктів, штабів та військових структур, що належать терористичній організації PПK/YPG/SDF, які мають залишити регіон відповідно до угод між Туреччиною зі США та російською федерацією. У наступний період планується продовжити діяльність Спільного наземного патруля, щоб продемонструвати турецько-російську співпрацю в боротьбі».
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.